Волонтери групи  «Борщ для ЗСУ» виготовляють сухі суміші для супів і каш, які не треба варити, а можна швидко запарити в польових умовах. Окрім класичного борщу є суп харчо, солянка грибна, гороховий суп з копченою курочкою і сухариками, солодкі каші й багато іншого.

Про це йшлось в ефірі «КИЇВ24».

«Ми експериментуємо з рецептами, створюємо нові рецепти. У нас дегустаційна комісія. Це не просто порожні супчики, там має бути м’ясо, білок в достатній кількості, тому ми сушимо м’ясо, майже в кожному супі є м’ясо. Але є і веганські супи» – зазначає координаторка групи «Борщ для ЗСУ» Тійна Коротаєва.

Для приготування використовують лише натуральні продукти, висушені в сушарках, перетерті до необхідних фракцій і змішані у відповідних пропорціях. Всі спеції – органічні. За них відповідає волонтерка Наталя.

«Це суміш на харчо, з кінзою, з горіхами, з паприкою, з помідорчиками. Трішки додаємо хмелі – коріандр. Вона запашна. Далі по рецепту – рис, м’ясо, але ще магічний інгредієнт… Наші суміші смакують по-домашньому. Ми робимо з моноспецій, додаємо свої авторські суміші. Ось тут, наприклад, 10 різних інгредієнтів спецій» – розповідає волонтерка Наталія Гриценко.

До волонтерського штабу групи «Борщ для ЗСУ» Наталія їздить з Київщини вже більше року. За цей їй не платять зарплатню і навіть витрати на дорогу ніхто не покриває. Каже, що це її вклад в перемогу.

Група «Борщ для ЗСУ» об’єднує тисячі волонтерів в різних куточках України з центром у Києві. Хтось віддає свої овочі з городу, хтось привозить їх на склад, звідти інші волонтери розбирають по домам, аби висушити продукти.

«Люди в своїх домівках сушать на побутових сушарках продукти і нам привозять кожен понеділок, бо в понеділок ми звозимо продукцію. Сушене привозять, а нове беруть в роботу. Ось так воно працює. Потім роз’їжджається по всьому місту і за місто, у понеділок – повертається. І з вівторка все фасується в кульочки» – розповідає Сергій, волонтер групи «Борщ для ЗСУ».

Долучитися до волонтерського руху можна у будь-який зручний спосіб. Штаб розташовується на Виноградарі. Можна просто принести продукти, задонатити, взяти на складі сушарку, овочі і вдома все переробити. Головне пам’ятати, що війна триває і будь-яка допомога важлива.

Наталія Бєлогурова