Про це йшлося у військовому блозі Андрія Стельмаха на КИЇВ24.

Швидкість польоту БПЛА  Primoco-one  150 кілометрів на годину. А практична стеля у три кілометри. Primoco-one працює у двох режимах. Перший — безпілотником керує оператор із наземної станції. В такому режимі він літає в радіусі 200 кілометрів. Другий, коли БПЛА обладнаний супутниковою системою – і це вже 2000 кілометрів дальності.

Як розповів головний конструктор КБ «Роботікс» Іван Кириченко, таку витривалість БПЛА отримав завдяки великим крилам.

«Довгі крила майже 5 метрів звичайно дають цьому планеру певні характеристики, певну ефективність, що саме і дозволяє йому проходити на одній зарядці 2000 кілометрів. Тобто він може описувати круги припустимо над зоною бойових дій від Харківської області до Азовського моря», – зазначив він.

Серед цікавого в комплекті допомоги йдеться про системи протиракетного захисту для гелікоптерів. Що дуже важливо. Система AMPS складається з датчика виявлення запуску ракети, блоку керування та сенсорів. На основі отриманих даних система аналізує можливі загрози. Дає сигнал екіпажу та здійснюється автоматичне викидання теплових пасток. Простими словами пілоти знатимуть, що їх виявили і намагатимуться збити ракетою.

Також в пакеті допомоги мова йде про 12 бронетранспортерів. Втім які саме не вказано. Але можна припустити, що це можуть бути БТР Fuchs. Ще на початку літа німецька оборонна компанія Rheinmetall оголосила про свої плани передати ці бронемашини Україні.

БТР Fuchs, у перекладі Лис, потрапив на озброєння у 1979-році й на той час став основним бронетранспортером Бундесверу. Хоча і зараз Німеччина поволі знімає його з озброєння. Машина має повний привід, а 8-циліндровий дизельний двигун розганяє БТР до 105 кілометрів на годину. Після роботи цього БТР в Афганістані на початку 2000-их його дещо вдосконалили. Для стрільця з кулемета встановили бронепластину, а по корпусу – додаткові керамічні елементи на броню. Також покращили підвіску, а для безпеки десанту встановили сидіння з протимінним захистом.

Про переваги машини розповів Микола Саламаха, фахівець з бронетанкової техніки.

«Запас ходу 800 кілометрів, автоматична трансмісія вона дуже сильно полегшує роботу механіка-водія й здорово збалансована, тому що трансмісійне відділення знаходиться по середині машини, спереду знаходиться відділення керування, в якому знаходяться командир і механік водій. І ззаду десантне відділення, де можна розмістити 8 піхотинців», – зазначив експерт.

Окрім цього Україні передали 30 тисяч комплектів зимової форми та 10 тисяч захисних окулярів, а також термінали супутникового зв’язку, 12 вантажівок та тягачів до них і ще 5 надводних дронів, але яких саме не відомо.

Андрій Стельмах