Які навички здобувають учасники курсу та яка їх мотивація, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Влучно стріляти вчать на курсах для цивільних в одному зі спортивно-стрілецьких клубів столиці.

На відкритій ділянці чоловіки та жінки вчаться використовувати зброю. Починають з навчань на дерев’яному макеті.

Учасник тренінгу Олександр – айтішник. Перед тим, як прийти на полігон він тренувався зі зброєю, але без пострілів.

«Приїхав зараз на стрільби для того, щоб вдосконалити свої навички стрільби. Відпрацювати їх і довести до автоматизму. Це спорт. Це певною мірою азарт. І з кожним пострілом хочеться краще влучити. Перемогти самого себе», – ділиться він враженнями.

Не лише самого себе хоче перемогти Олександр, а й російського ворога.

«Зараз я хочу максимально підготуватися, здобути усіх необхідних навичок для того, щоб добровільно піти служити в ЗСУ», – каже він.

Після короткого інструктажу учасникам тренінгу видають справжню зброю. Це карабін AR-15 та автомат Калашникова. Усі наступні дії цивільні виконують під пильним наглядом інструктора.

Як стояти та куди цілитись, навчає Ігор Кім – в колишньому військовий, спецпризначенець. Зараз один із інструкторів та за сумісництвом керівник громадської організації.

«Ми безпосередньо створені для мілітаризації цивільного суспільства і прививаємо культуру поводження зі зброєю. Тобто в період активної фази бойових дій ми створили проєкт для того, щоб підготовити максимальну кількість комбатантів, і безпосередньо для підрозділів ТРО Збройних сил України і так само інших силових відомств», – розповів він.

Такі курси є своєрідною терапією, запевняє інструктор.

«Тобто якщо у вас, наприклад, є психологічний стрес пов’язаний з домашнім насиллям чи, наприклад, з проблемами на роботі чи ще щось, то сюди ви запросто можете приїхати для того, щоб переключитися на інші рейки», – каже він.

З такою метою прийшла і мати загиблого на війні Світлана. Жінка втратила старшого сина у 2022 році, а тепер разом із середнім сином відвідує спортивно-стрілецький курс.

«Я просто по волонтерству в мене буває багато всяких моментів, і я планую надалі інколи виїжджати туди де бойові дії, і тому я би хотіла впевнено користатись зброєю. Поки що я боюсь зброї — зброя боїться мене», – каже вона.

Після кожної стрільби учасники кладуть зброю до ставниці та оглядають мішені.

Три години практичних навичок з управління гвинтівкою завершуються аналізом результатів.

Для цивільних спортивно-стрілецькі курси проходять щотижня на вихідних. Охочі зможуть здобути навички користування та застосування зброї.

Анжелікка Вовк