Шукати щось у гуглі незабаром стане звичкою з минулого. Microsoft вклав у компанію, що створила ChatGPT, про який останнім часом усі говорять, 10 млрд доларів. Як працює та що вміє нейромережа – йдеться в сюжеті телеканалу «Київ».
«Ласкаво просимо до ChatGPT – революційної технології штучного інтелекту, яка допомагає створювати автоматичні відповіді на будь-які запитання та взаємодіяти з людьми в режимі реального часу. Тепер ви можете отримати відповіді на свої запитання, швидко та ефективно, без вимог до спеціальних знань і досвіду в галузі, що вас цікавить. Дізнайтеся більше про чат GPT прямо зараз!»
Так, цей текст теж написав чат ChatGPT.
«Я – це штучний інтелект, який може відповідати на запитання, генерувати тексти та проводити розмови з користувачами. Я маю величезну базу знань та можу відповідати на запитання з багатьох різних областей, таких як наука, технології, бізнес, розваги та багато іншого», – розповідає про себе нейромережа.
Цей чат-бот на основі штучного інтелекту запустила компанія OpenAI у листопаді 2022-го. Технологія, завдяки якій працює чат, не нова, однак ключовим рішенням OpenAI стало те, що вони надали вільний доступ для мільйонів людей в інтернеті. База даних Chat GPT обмежується інформацією до 2021 року. Та що більше він спілкується з людьми, то швидше оновлюється та навчається нових речей.
Chat GPT розмовляє багатьма мовами світу, включно з українською. Система визначить мову спілкування автоматично, хоча деякі користувачі зазначають, що це просто переклад. «Я володію кількома мовами, зокрема англійською, іспанською, французькою, німецькою, італійською, китайською, японською та кількома іншими мовами. Я розумію більше 100 мов, хоча не володію всіма з них на рівні, достатньому для повноцінної комунікації», – відповідає штучний інтелект.
Нейромережа створює та перекладає тексти, веде діалог на будь-яку тему, жартує, пише вірші та навіть уміє генерувати нові продукти й рішення, наприклад, писати програмний код. Сам код вона просто так не напише, однак їй можна ставити певні завдання та похідні, і вона сформує рішення у вигляді коду. Причому нейромережа вміє це робити на Python, Java, Javascript та асемблері. І хоча чат-бот працює в тестовому режимі, він може писати різні коди, наприклад, до гри змійка. Або ж з нуля створити калькулятор.
Однак це тільки маленька частина всіх умінь Chat GPT! Він може допомогти користувачу в безлічі сфер та галузей. Наприклад, вирішити тести з хімії, які використовували для вступу в університет, або написати реферат на 10 сторінок про анексію Криму. Може навіть розписати програми харчування й тренувань для чоловіків та жінок залежно від віку, ваги, фізичної форми та потреб у харчуванні. А зовсім скоро, можливо, замінить навіть журналістів, редакторів, копірайтерів та всіх інших, хто створює тексти…
Бо з легкістю пише сюжети на ТБ!
А ще він знає історію України та навіть може відповісти на запитання: чому росія напала на нашу країну?
Нейромережа дотримується законів робототехніки, які відомі під назвою «Закони Айзека Азімова». Вона не розповість вам, як зробити зброю, завдати комусь шкоди, уникає провокативних питань, пов’язаних з насильством та расизмом.
Нині ChatGPT безкоштовний для використання. Хоча його утримання коштує компанії OpenAI досить дорого. За різними оцінками вони витрачають близько $3 000 000 на місяць для забезпечення його роботи, тобто близько $100 000 на день.