Рішення повертати дітей в сім’ї приймалось по-суті під ворожими обстрілами та не до кінця продумане. Адже частина вихованців в інтернатних закладах де-юре не мали статусу сироти, але по факту батьків мали позбавити батьківських прав. Тож не всі родини безпечні для дітей. Правозахисниця Зоя Мельник розповідає історію з власного досвіду. Коли до неї звернулася дівчинка, яку з інтернатного закладу повернули батькам.

«Потім ця дівчинка померла від алкоголю, тому що батьки зловживали і давали дитині алкоголь і таке інше і, на жаль, через бездіяльність органів влади» – розповідає правозахисниця.

До повномасштабного вторгнення на безпосередньому цілодобовому утриманні в інтернатних закладах перебувало 48 тисяч дітей, з початком військових дій понад 38 тисяч було повернути батькам. Родини перевіряють служби.

«По кожні дитині, яка виявилася відповідно до цього аналізу в небезпечних умовах, було відвідано кожну сім’ю, кожну дитину. Там де була можливість. Виявилося, що не має зв’язку з частиною батьків, тобто не має можливості на цей час дослідити де саме вони перебувають. Це невелика частина дітей» – говорить Володимир Вовк, заступник директора департаменту Нацсоцслужби України.

У статі Reuters мова йде про 26 тисяч таких нібито загублених дітей. Цю інформацію спростовують в Національній соціальній службі.

«У нас загалом в інтернатах було на цілодобовому перебуванні 48 тисяч дітей. Виходить, за даними Reuters, кожна друга дитина потрапила невідомо куди? Ця інформація апріорі не може бути правильною. У нас є підтвердження по 38 тисячам дітей, які перейшли в свої сім’ї», – додає Володимир Вовк.

За даними Нацполіції офіційно зниклими на цей момент в Україні вважається 235 дітей. Скільки конкретно з них вихованці інтернатів на сайті діти-війни не уточнюють.

Тих дітей, які залишилися в інтернатних закладах України, евакуювали з небезпечних територій. Частину за кордон, частину в більш безпечні регіони України.

Наталія Бєлогурова

Фото: піксабей