Про візит винахідника до Києва, йшлось в матеріалі КИЇВ24.

Тернопіль, Вінниця, Хмельницький, Житомир і нарешті – Київ. Самохідним диваном мандрівники за дванадцять днів подолали шість з половиною сотень кілометрів. Інженер Аркадій Фішман змайстрував самохідний диван майже рік тому. За основу взяв двигун та акумулятор із своєї попередньої розробки.

Я спершу думав зробити електричний велосипед, але він незручний для користування. А от диван – це найзручніша річ. Насправді, відкрию секрет, тільки нікому не кажіть, це не зовсім диван, а звичайні дошки з пилорами, які я купив і “скрутив” таку раму. Все обладнання – зі звичайного велосипеда. Раніше я їздив тільки на річку. Міг виїхати на пляж, або в парк прогулятися з дитиною. А за межі міста я не виїжджав ніколи“, – розповідає Аркадій Фішман.

Диван не потребує державної реєстрації, а його кермувальник – водійського посвідчення. Акумулятора вистачає на 50 кілометрів, у середньому – це 5 годин їзди. Керувати транспортом на дорозі допомагає спеціальний важель, а на ньому – усе необхідне: гальма, газ, кнопки габаритів та навіть круїз-контроль.

Оцінити перевагу останнього винахідника змусила довга благодійна мандрівка. А вирушити у подорож надихнула подруга – Олена Дунець: “Я побачила як Марк Куцевалов (блогер – ред.) іде пішки 1000 кілометрів. І я кажу Аркадію: чому ми не можемо сісти на диван і поїхати до Києва також зібрати кошти на хорошу справу – виготовлення наземних дронів для транспортування поранених, та дронів для розмінувань стежок. Загалом, ми плануємо зібрати на 4 машини: дві з них – машини, які розміновують стежку і дві, які евакуюють пораненого або привозять прямо “на нуль” корисну вагу до 200 кілограм: воду чи набої“, – ділиться супутниця.

Дорога стала краштестом і для транспортного засобу, і для подорожуючих. Їхали під палючим сонцем, ночували – у наметі, а диван кілька разів доводилося лагодити: колеса пробивалися, доводилось змінювати. Не вистачало у подорожі води, не було змоги помитися. Але побутові проблеми та незручності компенсували здивовані очі водіїв та емоції перехожих.

Якщо ми на перехресті, то всі машни зупиняються, аби роздивитися і пропускають мене автоматично. Буває, починають зупинятися, тикати пальцем. Не скажу, скільки разів ми фотографувались, мабуть разів 400 за цю подорож“, – пригадує Аркадій.

Кожному, кого зацікавив диван пропонували задонатити на благодійну банку. За час поїздки до Києва мандрівники планували зібрати 2 мільйони гривень, однак вдалося лише трохи більше 10 відсотків від запланованої суми. “Нас побачили у соцмережех більше ніж два мільони людей і якщо би кожна людина задонатила хоча б гривню, ми би вже б уже закрили збір”, – закликає винахідник.

Щоб продовжити збір диванні мандрівники лишаться у столиці до 6 липня. Планують їздити містом та відвідувати знамениті локації.

Допомогти ентузіастам можна донатом на карту: 5375 4112 1936 2279. 

Юлія Махових