Більше про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Вагітність Світлани проходила без патологій, але під час пологів немовля наковталося навколоплідних вод. Таке може відбуватися, коли малюк починає дихати раніше, ніж він вийшов з утроби матері. Як наслідок проблеми з легенями.

«О четвертій ранку мені повідомили, що його треба дуже швидко переводити і в шість ранку приїхала швидка з боксом і забрала його, його охолоджували 72 години, зараз його відігрівають», – розповіла породілля.

Штучне охолодження тіла малюка до 33-34 градусів Цельсія відбувається за допомогою високотехнологічного обладнання і рятує дитину. Адже проблеми з легенями, викликають кисневе голодування головного мозку, що призводить до смерті його клітин і роботи інших систем. Охолодження зупиняє цей процес. Впродовж гіпотермії через катетер у вені проводять медикаментозну терапію.

«Відділення хірургії новонароджених в місті Києві не існувало до першого березня, цю допомогу новонародженим з хірургічною патологією надавала інша лікарня, лікарня ОХМАТДИТ. Сюди переводять важких дітей, недоношених, діти після перенесеної важкої асфіксії, які потребують спеціального лікування, лікувальної гіпотермії, з інших пологових стаціонарів нашого міста», – розповіла заступниця директора з неонатології та педіатрії,  лікар педіатр-неонатолог вищої категорії Олена Барановська.

Своєчасне відкриття відділення хірургії новонароджених в Київському медзакладі врятувало і 10 малюків з ОХМАТДИТу 8 липня, коли росіяни навмисно поцілили в дитячу лікарню.

Навіть медикам, які звикли боротися за життя малюків і бачили багато горя, важко усвідомити рівень російської жорстокості. Що вже казати про мам. Не стримує сліз й Олександра з Чернігівщини. На третій день народження її малюка прооперували в ОХМАТДИТі. Саме там в реанімації її синок був 8 липня.

«Це не передати, що це було, це дуже страшно. Дуже тяжко. Особливо коли ти не бачиш своєї дитини, коли ти біжиш до неї, а там все палає стріляє, і коли я до неї прибігла, їх підняли і дякувати богу все відносно було добре. Тут нам дають допомогу, надзвичайну допомогу», –  каже вона.

За 4 місяці роботи в відділенні хірургії новонароджених прооперовано близько 60 малюків.

«Зараз ми збираємося оперувати дитину з вродженим пілоростенозом, дитина поступила вчора, це така вроджена анамалія розвитку при якому ділянка виходу зі шлунку звужена і дитина не може харчуватися і практично є непрохідність шлунку. Дитина блює і не може засвоювати їжу, втрачає вагу. Вік дитинки один місяць і один тиждень», – повідомив професор кафедри дитячої хірургії  Національного медичного університету Євген Руденко.

Завдяки сучасним технологіям і професіоналам Київського перинатального центру син Світлани і сотні інших малюків отримують шанси на повноцінне, здорове життя.

Наталія Бєлогурова