Що розповів Кличко:

Про транспорт

Маршрутки дістались нам у спадщину і моє завдання – насправді сучасним комфортним транспортом замінити ці маршрутки, які насправді не відповідають стандарту європейської столиці. Тому я можу звітувати, що за минулий рік ми отримали 76 автобусів як допомогу, а за минулі три роки ми отримали 209 нових автобусів, 36 тролейбусів, 47 трамваїв. Тобто ми робимо все для того, щоб сучасний громадський транспорт з доступністю для всіх категорій людей був у нашому місті. Нам потрібно більше закуповувати. Маршрутки виконують свою функцію, перевозячи велику кількість людей, але наші вимоги, це така наша непроста робота спрямована на те, щоб перевізники переходили на маршрутки, які не старші 10 років, щоб там обов’язково були валідатори, щоб там обов’язково були камери спостереження. Тобто, вони повинні відповідати сучасним вимогам. І ключове – довести громадський транспорт до такого рівня, щоб маршруток у місті не було.

Чи може подорожчати вартість проїзду?

Тут ключове слово: «може». Я вам хочу сказати – зараз не може. Це питання обговорювалось, тому що транспорт у Києві дотаційний. Тому що собівартість проїзду – більше 20 грн. Він залишається найнижчим навіть в Україні, якщо не тільки говоримо про Європу. Але, враховуючи складну ситуацію, економічну складну ситуацію, складну ситуацію з бюджетом людей, ми не плануємо в найближчий час до закінчення військових дій підвищувати вартість проїзду. У майбутньому, враховуючи те, що нам потрібно і будувати метро, і ремонт доріг робити, і закуповувати новий громадський транспорт, дійсно на це гроші потрібні. Він (громадський транспорт) повинен окуповуватись. Але транспорт до закінчення війни в нас залишиться дотаційним і ціна підвищуватись не буде. Ми не плануємо цього робити.

Київ – місто для кого?

Місто Київ – історичне місто з особливою енергетикою, з найкращими в Україні сервісами, що стосується медичного обслуговування, освіти. У нас велика кількість освітянських закладів. Майже половина бюджету нашого міста йде не підтримку освіти. Діти – найголовніше, що в нас є. Київ – це місто для людей в першу чергу, але, враховуючи те, що місто Київ і захищене краще, і кращі сервіси, люди з усієї країни приїжджають в Київ. Навіть зараз останні цифри: в місті майже 400 тисяч переселенців.

В місті Києві дійсно багато автівок, корки. Ми бачимо, скільки у нас автівок кидають, проїхати навіть неможливо, тому що паркуються з лівої і правої сторони. Ми розуміємо, що для того, щоб зробити паркінги, потрібні інвестиції потрібні додаткові гроші. Робимо все поступово.

На скільки інклюзивне місто?

З радянських часів ми отримали спадок – взагалі відсутність інклюзивності. І тому всі автобуси, які ми закуповуємо, вони з низькою підлогою з урахуванням заїзду «візочників», якщо потрібно. Якщо ми робимо будь-який ремонт вулиць, доріг, ми обов’язково враховуємо безбар’єрність – це ключова складова. Ми на цьому робимо акцент і будь-які зміни, які відбуваються, вони обов’язково з урахуванням людей з обмеженими можливостями.

А сам мер звертає увагу на якість роботи комунальних служб? 

Я – головний інспектор в місті Києві і це можуть підтвердити і голови районів, і керівники наших комунальних підприємств. Тому що, я вибачаюсь за такий термін, «чарівний пендель» ніхто не відміняв і іноді потрібно обов’язково звернути увагу, проконтролювати. Цим займаюсь постійно. Постійно проводимо наради, постійно виїжджаю особисто. Обов’язково потрібно особисто бути присутнім на вулицях, особисто спілкуватись з людьми. І, до речі, я кажу для всієї команди: «не сприймайте критику як образу, сприймайте критику як підказку, де ви повинні бути кращими». Я з великим задоволенням отримую критику від людей, які підказують, що нам потрібно зробити для того, щоб місто стало ще більш комфортним.

Про відповідальність

У мене жарт улюблений є: Коли дощі все заливають, всі скаржаться на мера. Якщо снігу багато, всі звертаються до мера і хто винен також зрозуміло. Вітер завалив дерева – також звертаються до мера. А коли гарна погода, сонце вийде – «дякую» меру ніхто не скаже. Це жарт, знаєте, посада така. Ти повинен бути відповідальним. Якщо гарна дорога, всі їдуть і не помічають, а якщо якась яма, то, звісно, згадують… Я іноді сам виїжджаю на мотоциклі для того, щоб перевірити, і сам згадую мера, коли якусь там яму піймаю.

Як вперше побачив Київ і став екскурсоводом

Вперше побачив Київ у 13-14 років. Взимку. Такі шалені були кучугури. Дивився навкруги великими круглими очима. Батько – військовий з Черкас, у 1984 році був направлений служити в Київ. Ми, як завжди, наздоганяли батька – сім’я військового. Батько їде у відрядження, а мама пакує валізи, дітей. Запам’яталася з дитинства дуже велика школа №69, багато учнів, бо в гарнізонах школи завжди були маленькими, а тут велике місто, велика школа, багато друзів, нових хлопців, дівчат. З містом я трошки пізніше ознайомився, коли вже починав працювати в бюро міжнародного молодіжного туризму «Спутнік». Така організація була, де мені запропонували попрацювати екскурсоводом. Потрібно було пройти деяке навчання. Мені було десь 16 вже тоді, в Київ приїжджали діти з усього союзу і потрібно було з одного музею в інший їх перевозити. Я був крутий, у мене був свій автобус з водієм. Розповідав дуже багато, поки переїжджали з одного музею до іншого. До речі, до сьогоднішнього дня використовую свої знання і навички, які тоді отримав, коли запрошую своїх друзів і представляю Київ.

Привітання для киян з днем міста

Я хочу звернутись до кожного з киян і привітати вас з тим, що ми з вами живемо у найкращому місті в світі, де особлива енергетика, де живуть доброзичливі, гостинні люди, де люди живуть незламні і вони показали свій характер в минулому році. Я хочу звернутись до кожного з вас з побажаннями, в першу чергу, миру, здоров’я і отримувати задоволення від найкращого міста в світі. І ми повинні робити все для того, щоб кожен день змінювати місто на краще. Я переконаний в тому, бачив багато міст, другого такого в світі немає. Ми повинні цінувати і робити все можливе, для того, щоб місто було ще більш красивим, ще більш привабливим, ще більш комфортним. З днем Києва, шановні кияни. І, наше місто, вітаю з днем народження.

Фото: Скриншот