Нині існує безліч приладів для обігріву будинку. Про них йшлось в сюжеті телеканалу Київ.

Сьогодні є безліч опалювальних приладів і зараз ми проаналізуємо які із них зігріють краще та є доступнішими. На тесті: конвектор, теплова керамічна панель, теплова гармата та інфрачервоний обігрівач.

Електричний конвектор працює за рахунок природної циркуляції повітря. Тобто холодне повітря потрапляє у нижні отвори приладу, проходить через нагрівальні тени і виходить зверху. За рахунок цього конвектор прогріває повітря навколо себе, а не спрямовує його в одну точку.

«Великою перевагою такого пристрою є абсолютна безшумність. Тому його можна розміщувати навіть у спальні» – каже експерт з техніки Роман Дашковський.

Однак у нього є і недолік, а саме – довгий старт. Тому для обігріву навіть невеликої холодної кімнати, йому знадобиться приблизно година. А ще електричний конвектор висушує повітря.

Наступна – теплова керамічна панель. Принцип її роботи схожий на конвектора: між двома керамічними пластинами розміщений великий нагрівальний тен який нагріває плити і все навколо них. Це один з найкращих варіантів на зиму, каже експерт.

«Це дозволяє отримати акумулятивний ефект. Бо навіть після його вимкнення він буде декілька годин віддавати тепло. А також він не висушує повітря, а отже – це чудовий варіант для квартири де є люди з алергією чи маленькі діти”, – додає експерт.

Панель обігріває усе навколо, як батарея, а також ділянку, на яку вона направлена, використовуючи інфрачервоні промені. До того ж цей прилад використовує значно менше електроенергії, аніж конвектор.

Тепловентилятор або «дуйчик». Це один з найрозповсюдженіших теплових приладів в оселях українців. Однак він пожежонебезпечний, малої потужності та зовсім не енергоефективний. Однак він має старшу та ефективнішу «сестру» – теплову гармату.

Її головний плюс – швидке нагрівання. Кількох хвилин буде достатньо аби хоча б трохи прогріти кімнату. Все що відрізняє її від тепловентилятора – це дизайн, потужність та безпека в експлуатації, яку окремо відзначає експерт.

«Вона має захист від перекидання. Якщо хтось випадково її перекинув, вона просто вимкнеться», – роз’яснює Роман Дашковський.

Однак має теплова гармата і недоліки.

«Її особливість в тому, що вона одразу віддає багато теплого повітря. Але за рахунок цього вона дуже шумна. А також гармата  піднімає пил та нещадно сушить повітря», – продовжує експерт.

Інфрачервоний обігрівач найбільше відрізняється від усіх попередніх приладів за типом нагріву, бо обігріває не повітря, а тільки те місце і предмети на які він направлений. Серед його переваг можна відзначити:  тиху роботу, енергоефективність, а також те, що він ніяк не впливає на вологість повітря, та працює за будь-яких умов.

«Найбільш ефективним він буде коли ми захочемо взимку посидіти в альтанці, або ж будемо знаходитись на відкритому повітрі. Він буде гріти точно те місце, на яке він буде направлений» – відмічає експерт.

Однак, варто його вимкнути – як приміщення одразу ж вистигне.

Тож найефективніше вашу оселю обігріє теплова керамічна панель. Наступними за ефективністю будуть: електричний конвектор, далі – інфрачервоний обігрівач. Найменш ефективна – теплова гармата.

Фото: Фейсбук