Модульне житло місцевим встановлюватимуть безкоштовно – прямісінько у дворах зруйнованих приватних домівок.

У Горенці, що під Києвом, розгорнули цех із виробництва модульних будинків. Збирають модульні будинки за північноєвропейською технологією. Житло із деревини, на думку виробників, прийнятніше для нашого клімату, ніж з метало профілю. Про йдеться у сюжеті телеканалу «Київ».

Починається збирання житла з дерев’яного  каркасу. «Він обшивається натуральним деревом, екологічно чистим. Ззовні йде фальш-брус, із середини – вагонка. В середині конструкції – утеплювач 150 мм, який витримує морози до 30 градусів», – розповідає координатор проекту Вадим Чухманенко.

У стіни також вмонтовують розводки для води та каналізації, розетки, вимикачі, виводи для освітлення, вентиляції. Вставляють вікна та двері. Наприкінці будинок лакують та фарбують. Все виробництво будинку «під ключ» займає два тижні.

«Ще тут, в цеху вмонтуємо душову кабіну, умивальник, бойлер і унітаз. Будуть встановлені кухонні меблі. Тим, хто приїде на участок, достатньо увімкнути в розетку, і вже можна жити», – каже Вадим. Ще день знадобиться на встановлення будинку та підключення до комунікацій.

Перший зібраний будинок поїде до садиби пані Ольги, яка була вщент зруйнована внаслідок кількох ворожих влучань. На місці згарища тепер палатка, а замість кухні – нашвидкоруч змайстрована халабуда. У Ольги на утриманні літня мати та троє дітей, двоє з яких – малолітні.

Вся родина готується до заселення. «Наша бабуся в’яже килимки. Вже хочемо побачити яким буде наш новий будинок. Я чекаю, діти чекають, я хочу бути дома», – ділиться пані Ольга.

Виробництво зі збирання модульних будинків у Горенці реалізується коштом іноземного інвестора. Матеріали та робочі руки – місцеві. У Горенці планують складати одно- та двокімнатні модульні будинки, площею 21 та 27 м. кв.

Тим хто втратив домівки, тимчасові будиночки надаватимуться безкоштовно, допоки люди не відбудуються, розповідає місцева активістка Лариса Ліщинська. «Ще один плюс цього підприємства – ми надаємо можливість працювати нашим людям, і податки які вони сплачують, вони йдуть до місцевого бюджету», – додає жінка.

Збирання будинків на місці дозволяє заощадити значні кошти на їхній доставці, а відтак підприємство зможе виготовити більше модулів, запевняють виробники. І це важливо. Бо Горенка та сусіднє Мощун – села, які найбільше постраждали від окупантів. Тут немає жодного вцілілого будинку. Вщент зруйновані – 1300 приватних домівок.

Кожна четверта родина мріє про встановлення модульних будинків у дворі, на місці знищених осель, каже  директор підприємства Андрій Мудрик. «Плануємо розширятись та території Бучанського району, бо знаємо що ми єдині тут, які саме виробляють ці будиночки», – ділиться бізнесмен.

З його слів, на нове виробництво модульних будинків вже є 57 замовлень. До початку зими планують зробити чверть.

Оксана Опришко

Фото: скріншот