На Маріуполь чекає нова проблема з питною водою. Задля водопостачання окупанти нищать екологію навколо міста. А Інститут вивчення війни говорить про те, що в Донецьку вже почалися проблеми з водопостачанням.

Про це йшлося в ефірі телеканалу «Київ».

Вода до міста надходить з резервного водосховища в Старому Криму. Воно наповнюється насамперед через потік Кальчика. Того самого, який росіяни перекрили всередині міста та фактично перетворили на болото. Улітку рівня води не вистачить, аби забезпечити навіть мінімальні потреби маріупольців. Задля водопостачання окупанти нищать екологію навколо міста. Щоб розв’язати проблему, окупанти планують поєднати два водосховища — Павлопільське й у Старому Криму. На думку радника мера Маріуполя Петра Андрющенка, це вб’є навколишню флору й фауну.

Крім того, як повідомляє британська розвідка, окупована російською федерацією територія Донбасу вже зіткнулася з дефіцитом води. Аналітики нагадали, що 28 квітня керівник так званої «ДНР» бідкався, що запасів води критично бракує. У британській розвідці пояснили, що канал Сіверський Донець — Донбас проходить через місто Часів Яр за 6 км на захід від Бахмута. Інтенсивне використання російськими військами артилерії для підтримки захоплення Бахмута та прилеглих територій, ймовірно, завдало шкоди каналу та іншій регіональній водній інфраструктурі.

Сіверський Донець

Про те, яка ситуація з питною водою на окупованій території Донбасу, розказав президент військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України», ексголова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації у 2015-2018 роках Павло Жебрівський.

«Якщо подивитися на водопостачання Донеччини, то область запитується з декількох джерел. Особливо це канали Сіверського Донця. Фактично, перший підйом знаходиться в Миколаївці під Слов’янськом. Потім йде на Покровськ в Костянтинівку, заходить через Часів Яр в Бахмут, потім йде на Горлівку, запитує два райони міста Донецьк, після цього йде на Волноваху та Маріуполь. Це ключове постачання води. Чому ми не перекривали воду для тимчасово окупованої території? Хоча ми зазнавали збитків. Тому що ми таким чином відрізали б місто Маріуполь. Зараз постачання на Маріуполь є проблематичними, тому що не тільки знищена вся комунальна інфраструктура, а й слабко йде вода по каналу Сіверський Донець. Ми планували декілька речей, щоб заживити водою Маріуполь. Однією з пропозицій вчених було – поставити опріснювачі в Азовському морі. Оскільки це дуже дороговартісний проєкт, ми не розуміли, куди скидати відходи. Ми від цього відмовилися. Також ми планували брати воду з водосховищ та збудувати фільтраційну станцію в Маріуполі. Цей проєкт коштував приблизно $1 млрд разом із фільтраційною станцією. Зараз це велика проблема у Маріуполі і Волновасі. Окупанти беруть воду з двох невеличких водосховищ, але влітку вони їх висушать. Звідки вони будуть брати воду, дуже важко сказати», – сказав він.

Жебрівський додав, що вже зараз у Донецьку у двох районах виникають проблеми. Трохи краща ситуація в Горлівці, Макіївці й у Єнакієвому. Водогін, який окупанти планують прокласти з Дону, за підрахунками Жебрівського, дасть лише 10-15% від загальної потреби окупованої Донеччини.

Він наголосив, що за умов спекотної погоди води на Донеччині не вистачатиме на полив городини, ключовим питанням окупаційної адміністрації буде забезпечення водою хоча б людей.

Фото: Відкриті джерела