Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Майже рік родина Петраш прожила в окупованому Маріуполі. Спочатку пройшли через жахи бомбардувань, а далі повною мірою відчули переваги «русского міра». Свою 15-річну доньку батьки місяць ховали від кадирівців.

Перед шістнадцятиріччям доньки родина зібрала всі сили і виїхала, аби не отримувати жодних російських документів.

«Важко ми перетинали кордон росії з Естонією, то були дуже неприємні спогади, коли ми пройшли, то я плакала, тому що зрозуміла, що таке свобода. Ми того не розуміємо поки її не втрачаємо», – пригадує Елла Петраш.

Пережите відзначилося на здоров’ї дітей. У п’ятнадцятирічного хлопця, який під час окупації забезпечував родину провізією і намагався захистити своїх дівчат, знайшли порушення в роботі серця. Юнака це засмутило, бо найбільша його мрія це бути українським військовим.

Лікарі центру дитячої кардіології і кардіохірургії зроблять все можливе, аби допомогти мрії хлопця стати реальністю. Медзаклад став ініціатором обстежень дітей переселенців саме тому, що на їх серцях все пережите накладає емоційний відбиток.

«Вони іноді, навіть, при цілком здоровому серці мають функціональні порушення. Ми бачимо різні види аритмії серця, без вад, без набутих проблем, але працює не правильно, бо емоційний він є впливовим на всю цю ситуацію. Ми бачимо, як знижений тиск, так і підвищений тиск. Це дуже типова проблема, як наслідок цих емоційних перенавантажень цих дітей, які пройшли серйозні випробування. Статистика, мабуть, з’явиться пізніше, але вона буде не дуже втішною, але точно вона з’явиться, бо нам потрібен час», – пояснив завідувач поліклінічного відділення Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, доктор медичних наук Ігор Лебідь.

Своєчасне виявлення недуги і професійне лікування — запорука успіху в боротьбі з хворобами.

«Наш центр дозволяє провести повністю обстеження серця і судинної системи, ми визначаємо як анатомічні проблеми, так і функціональні розлади. При виявленні певних проблем, ми маємо весь спектр допомоги додаткового обстеження це і такі серйозні обстеження як МРТ, добове моніторування електричної активності серця. Ви знаєте у новому місці не завжди можна отримати якісь звичні послуги, люди розгублені. Ми домовилися про те, що центр буде на постійній основі приймати наших діток, їх у нас зареєстровано по Києву Маріупольських дітей від 0 до 18 років майже три з половиною тисячі і це дуже цінна можливість пройти такий чекап», – розповіла Оксана Гринько, керівник центру підтримки ВПО «ЯМаріуполь. Київ».

Та потребують чекапу серця не лише діти переселенці, раз на рік всім батькам варто перевіряти дитину. І в центрі кардіології і кардіохірургії це можна зробити безкоштовно і без направлень від інших лікарів.

«До 18 років все — хірургія, лікування, всі дороговартісні процедури, все безкоштовно в нашому центрі. Можна просто прийти і записатися через нашу реєстратуру. Ми приймаємо всіх і завжди», – підкреслив Георгій Маньковський, медичний директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії  МОЗ України.

Є в центрі і відділення для дорослих пацієнтів, яким теж хоча б раз на рік варто перевірити серце. Послуга безкоштовна і для дорослих: в комфортному центрі з сучасним обладнанням і найкращими фахівцями.

Наталія Бєлогурова