Про це йшлося в ефірі КИЇВ24.

Як повідомили в Генштабі, із шести літаків МіГ-31К у напрямку України було випущено шість аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал», 9 крилатих ракет Калібр – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, Іскандер-М).

Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил ЗС України.

Збиття силами української ППО шести ракет «Кинджал» у прямому ефірі КИЇВ24 підтвердив також і речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Ця атака на Київ “кинджально” відрізнялася! Знищено 6 аеробалістичних ракет Х-47 «Кинджал», які запускали з літаків МіГ-31К. Це рекордний показник по такому типу озброєння…Ми маємо успішну роботу ППО, якість роботи говорить сама за себе», – зазначив він.

При цьому це вже другий випадок, коли українська ППО демонструє ефективність проти російських «аналоговнетних» ракет.

Уперше Україна збила «Кинджал» під час російської ракетної атаки 4 травня в небі над Київщиною. Українські воїни застосували для цього систему ЗРК Patriot.

Тоді командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук уточнив, що ракету Х-47 випустив МіГ-31К з території Росії.

При цьому інформацію про збиття «Кинджала» в Повітряних силах намагалися приховати. Спочатку про збиття «гіперзвукової» ракети повідомило видання Defense Express, яке із власних джерел отримало фото уламків ракети.

Уламки дронів-камікадзе з потужними зарядами та високотехнологічних ракет, які окупанти випускали й досі випускають по мирних містах України, ідентифікують експерти столичного інституту судових експертиз.

На вивчення експерти отримали й небачений раніше трофей.

Експерт розказав, що маса вибухівки, яку несла ракета, становить приблизно 150 кілограмів, а загальна довжина – 6,8 метра. Бойова частина виконана з титану.

Також на території інституту зберігається фактично непошкоджені екземпляри зброї, наприклад, іранський дрон-камікадзе Shahed 136. А є і ракети Х-55, у яких замість вибухової начинки – просто металева «болванка».

Керівник лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Андрій Кульчицький пояснив, що такі «болванки» застосовують як приманки для виявлення місць розташування систем ППО. Але такі ракети падали й на будинки в Києві, завдаючи руйнувань не вибухом, а силою удару. І пуски таких ракет без вибухівки доволі регулярні.

Фахівці вивчають ворожу зброю не лише задля того, щоб розуміти, з чого вона складається та як їй протистояти. Обґрунтування того, що ці ракети, дрони-камікадзе та інші снаряди, випущені по Україні – справа рук саме російських загарбників – стане беззаперечною доказовою базою злочинів РФ у міжнародному кримінальному суді.

Фото: Відкриті джерела