На одну із шахрайських схем потрапив військовий ЗСУ, яких хотів придбати автівку для свого підрозділу, аби виїжджати на бойові завдання. Проте шахрай виманив у нього половину від вартості автомобіля та зник.
Павло – військовослужбовець ЗСУ, разом зі знайомими вирішив купити такий необхідний на передовій автомобіль. Почали шукали машину на українських сайтах і натрапили на недорогий варіант машини марки Nissan Patrol. На сайті продавець зазначив, що приганяє авто для ЗСУ, але потрібна передплата 600 доларів, мовляв, авто буде гнати із Польщі, тож це гроші на витрати. Які потім він врахує у вартість машини.
Військові на таку авантюру погодились. «Коли ми перерахували гроші, чоловік відписав, сказав що все отримав, а вже на наступний день почались проблеми: телефонує, і каже, що авто вже на таможній, але на транспортному засобі є штрафи, тому потрібні ще гроші, щоб забрати його», – каже він.
Продавець відправляє відео з митниці, і починає підганяти, мовляв, таких, як ви, у мене ще десятеро людей, і потрібно швидше скинути гроші. Військовий не погодився, і продавець зник, помінявши номер телефону, а гроші так і не повернув.
Проте, зараз, військовий бачить такі самі оголошення з тим самим фото на сайті, і боїться, аби на таку шахрайську схему не потрапили й інші військові. Сам же подав заяву до поліції.
«Кіберполіція прийняла сигнал, і передала справу по місцю прописки, проте справа не рухається. А все більше людей, ведуться на таку шахрайську схему.»
Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує:
- купувати лише на перевірених сайтах;
- не переходити за сумнівними посиланнями, які надсилають невідомі особи;
- нікому не повідомляти дані банківських карт та паролі, що можуть використовуватися для підтвердження платежів;
- не передавати гроші до моменту оформлення відповідних документів на право власності.
Тетяна Демух
Фото: соцмережі