Якими ініціативами здивувало 9-е скликання, йшлося у матеріалі КИЇВ24.
Щоденну молитву за перемогу України у війні проти росії цього тижня запропонував узаконити “слуга народу” Георгій Мазурашу. У пояснювальній записці йдеться, що були випадки, коли загальнонаціональна молитва змінювала перебіг історії. При цьому народний депутат згадує Вінстона Черчилля і Франкліна Рузвельта, які під час другої світової війни закликали своїх громадян до спільних звернень до Бога.
У соцмережах відреагували на пропозицію народного обранця з гумором. Дехто запропонував хресну ходу організувати на Авдіївку всім депутатським корпусом.
Інший “слуга народу” – Сергій Гривко – наприкінці листопада запропонував юридично врегулювати відносини у сфері езотеричної освіти. На його думку, ухвалення закону легалізує ринок езотеричних послуг в Україні та захистить споживачів від шахраїв. А люди, які займаються цією діяльністю, платитимуть податки. Серед “езотеричних напрямків” депутат пропонує виділити астрологію, тарологію, знахарство та інші сфери духовних, енергетичних і фізичних практик. Новація, як вважає народний обранець, принесе держбюджету України 100 млн грн на рік.
Двома місяцями раніше, у вересні, Сергій Гривко запропонував скорочувати засудженим терміни ув’язнення за виробіток електроенергії на велотренажерах. За його словами, окрім того, що вихід на волю раніше_ зекономить до 200 мільйонів гривень бюджетних коштів на рік, у вітчизняній енергетичній системі з’явиться додаткова електроенергія. Тоді науковці розкритикували пропозицію, зауваживши, що за кошти, які спрямують на придбання необхідних установок та облаштування приміщень, доцільніше встановити сонячні панелі.
У квітні цього року 5 “слуг народу” – Георгій Мазурашу, Сергій Кузьміних, Максим Павлюк, Михайло Лаба та Олег Арсенюк — зареєстрували законопроєкт, який передбачав ув’язнення до 7 років і конфіскацію майна за критику влади у соцмережах. Депутати наполягали, що така ініціатива нібито допоможе у боротьбі з ботами і не порушує прав та свобод громадян.
А наприкінці березня минулого року, через місяць після повномасштабного вторгнення росії в Україну, представники монобільшості Іван Юнаков і Георгій Мазурашу подали до Верховної Ради два законопроєкти, якими пропонували частково змінити текст державного гімну. На їхню думку, нова редакція ознаменує новий історичний етап розвитку нашої держави. Цю ініціативу розкритикував президент Володимир Зеленський і заявив, що у разі ухвалення документу парламентом, він його не підпише. І порадив авторам подібних пропозицій взяти зброю в руки і вирушити на поле бою.
«У мене питання до цих осіб: а що ви у своєму житті зробили такого, щоб у вас з’явилося моральне право змінювати слова гімну? Ви що – видатні поети? Може, ви відзначилися чимось у боях за Україну? Чи зараз час, що можна гімн змінювати і це треба, коли тобі захочеться? Втихомирте емоції. Припиніть виставляти себе дурнями», – закликав президент.