Як відбувається підготовка до холодів у столиці цього року, йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Киянка Оксана — багатодітна мати. Минулого року її діти навчалися дистанційно, адже школи та дитячі садки не працювали через відсутність електрики. У квартирі жінки так само не було світла і тепла, тому родина нашвидкоруч адаптувалася до нових реалій.
Для дітей жінка завантажувала мультфільми, коли з’являлися електрика та інтернет. Орієнтувалася на графіки відключень. За цей час Оксана встигала зробити домашні справи та зарядити усі пристрої. Іноді це траплялося вночі. У квартирі є газова плита, тому можливість готувати була навіть під час відсутності електрики. Іншою проблемою стало зберігання продуктів.
«Основну їжу виносили на балкон на ніч. Закривали, щоб ворони нічого не вкрали, бо вони тут ходять, їдять. І ми це все виносили, бо нам треба було варити на 6 людей їжу, і виносили на вулицю на ніч, і вдень виносили», – розповідає вона.
До цієї зими родина підготовлена. На випадок, якщо почнуться відключення світла, сім’я має кімнатні ліхтарики, від яких також можна заряджати гаджети.
Кияни, які мають електричну плиту, минулого року використовували туристичні пічки. Квартиру прогрівали обігрівачем, коли з’являлася електроенергія. Натомість, викликом стало відключення води, тому воду набирали у бюветі біля будинку
Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко радить вже зараз економно користуватися електроенергією та запастися необхідними приладами. Вони допоможуть пройти опалювальний сезон на випадок критичних сценаріїв. Також важливо обмежити споживання електроенергії з шостої до десятої години вечора.
«Тому, що у цей проміжок часу пікове навантаження і в енергетичній системі буде виникати дефіцит електричної енергії. І через брак потужності, якщо люди не будуть притримуватися цих правил, як я сказав, будуть автоматично відключати. Тому що система не буде здатна видавати необхідну потужність в мережу», – пояснив Омельченко.
До цієї зими Юлія морально підготовлена. Запевняє, що вже має досвід, тому почувається впевнено. Але на випадок критичної ситуації – використовуватиме такий самий алгоритм дій, як і минулого року.