Про це йшлось в ефірі КИЇВ24.
Скандали навколо справи нардепа Олександра Дубінського не вщухають ні на день. Перед засіданням апеляційного суду нардеп повідомив, що під час перебування у Київському СІЗО його побили невідомі й зламали йому два ребра. Поліція не підтвердила інформацію про побиття, апеляційний суд залишив нардепа під вартою. Нагадаємо, що затримали Олександра Дубінського через держзраду: депутат допомагав ухилянту виїхати за кордон. Арешт наклали через кримінальне провадження щодо відмивання грошей та ухиляння від податків. За інформацією Центру протидії корупції, близькі родичі нардепа протягом останніх років стали власниками 24 квартир, 17 автомобілів, 2 будинків і 70 соток землі. Сам депутат прикупив кілька квартир в елітних житлових комплексах, кілька будинків та пентхауси в 5-зірковому готелі. Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату у вигляді під вартою протягом 60 діб без альтернативи застави.
Не дає про себе забути й олігарх Ігор Коломойський. Тепер він позивається проти президента України Володимира Зеленського і вимагає скасувати указ про позбавлення його громадянства України. За законом оскаржити указ президента можна протягом шести місяців, а пройшло вже півтора року. Олігарх залишається у СІЗО до 26 січня 2024 року з альтернативою застави у 3 мільярди 712 мільйонів гривень. Нагадаємо, Ігор Коломойський отримав кілька підозр, серед яких відмивання майже 6 мільярдів гривень через “Приватбанк”. Водночас, за повідомленням Центру протидії корупції, в останні дні листопада Антикорупційний суд закрив усі провадження НАБУ щодо Коломойського, зіславшись на так звані “правки Лозового”. І остаточно відмовився накласти арешт на майно олігарха. Йдеться про частки в статутному капіталі компаній на понад 3 мільярди гривень, а також майже 1000 об’єктів нерухомого майна та понад 1,5 тисячі транспортних засобів та суден.
Нардеп Андрій Одарченко вже вийшов із СІЗО. За нього внесли заставу у 15-ть мільйонів гривень. НАБУ підозрюють парламентаря у давання хабаря голові Держагентства з відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Наєму. Аби той виділив державні кошти на відбудову зруйнованих обстрілами корпусів Державного біотехнологічного університету, в якому нардеп продовжує обіймати посаду ректора. За версією слідства, Одарченко пропонував посадовцю суму у криптовалюті, еквіваленту п’ятдесяти тисячам доларів. Наразі Одарченка виключили з партії “Слуга народу”, вилучили у нього паспорти і вдягли на нардепа електронний браслет.
Також уже на свободі фігуранти ще двох резонансних корупційних справ – ексголова Держспецзв’язку Юрій Щиголь та столичний забудовник Сергій Копистира. Перший заплатив 25 мільйонів гривень застави, а Копистира – 100 мільйонів гривень.
Колишнього голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя та кількох його колег підозрюють у привласненні понад 60 мільйонів гривень державних коштів. Ці гроші мали піти на закупівлю програмного забезпечення для створення системи захищених реєстрів даних. У самого Щиголя під час обшуків знайшли криптовалюту на майже 1,5 мільйона доларів, а також десятки тисяч євро та доларів готівкою. Сам Юрій Щиголь твердить, що не винен й буде доводити це в суді.
Забудовник Сегій Копистира, за даними НАБУ і САП, намагався підкупити міністра інфраструктури Олександра Кубракова. Він просив посадовця не розривати договори оренди землі та сприяти отриманню дозволів на будівництво. За таке сприяння Копистира обіцяв “заплатити” і “віддячити” Кубракову нерухомістю на понад 5 тисяч квадратних метрів.
Також НАБУ і САП оновили підозри усім учасникам злочинної організації на чолі з колишнім головою Фонду держмайна України Дмитром Сенниченком у справі про розкрадання грошей. В НАБУ повідомили, що тепер усіх підозрюють у відмиванні незаконно отриманих доходів на понад 10 мільярдів гривень. Нагадаємо, раніше ексчиновника підозрювали у розкраданні бюджетних коштів на 500 млн грн протягом 2019-2021 років. З квітня цього року він у розшуку.
Одразу чотирьом суддям Київського апеляційного суду повідомили про підозру в отриманні хабаря. Йдеться про Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика і В’ячеслава Дзюбіна. За версією слідства, судді отримали 35 тисяч доларів від оточення експрезидента “Мотор Січі” Богуслаєва, щоб зняти арешт з його численного майна. Зокрема – з двох літаків української авіакомпанії “Константа”. Загальна ж сума арештованих активів складає майже 1 млрд грн. Тепер усім суддям загрожує від 10 до 15-ти років ув’язнення з конфіскацією майна. Суддю Глиняного уже відправили під варту на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі майже 5 мільйонів гривень. Юрія Сливу – із заставою 2,5 мільйони, суддю Паленика – із заставою 4 мільйони гривень. До слова, тільки офіційний дохід Ігоря Паленика за останні 6 років склав близько 14 млн грн.
Оксана Сидоренко