Про героя-науковця йшлося у сюжеті КИЇВ24.
«Поки ми москалів не розвалимо, війни будуть як і були…комусь же треба крапку ставити в цьому», – пояснює він своє рішення.
Бойову травму, яка призвела до ампутації, Віктор дістав 2022 року, захищаючи Київщину. З АТО він повернувся наприкінці 2017 року, написав і видав книгу і був помічником народного депутата на громадських засадах. Але готувався до нової фази війни.
«Пенсійні гроші витрачалися на уніформу, на зброю, гвинтівки…набої до них. Підсвідомо не вірилося, але все вже було зібрано, точка збору була визначена, хто кому дзвонить», – розповів Андрієвський.
Нині він допомагає лікарні, в якій йому врятували життя.
«Так він втратив ногу, але врятували лікарі йому життя і у нас не було іншого виходу, як знайти механізми, як допомогти цій лікарні, тут працюють дуже гарні лікарі», – каже народна депутатка 9 скликання Вікторія Гриб, як опікується гуманітарною допомогою для лікарні.
«Запитів нам надходить багато, по деяким напрямкам є висососпеціалізоване обладнання, є обладнання, яке забезпечує повсякденну роботу лікарів, розхідні матеріали. З Вікторією Гриб робилися акцент на прифронтові області, а після 2022 року вже задіяна вся Україна і беспосередньо Київські лікарні», – розповів виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Реанімаційний інвентар, монітори контролю життєвих показників, апарати ЕКГ, крісла для транспортування пацієнтів, багатофункціональні ліжка і витратні матеріали – все це отримали від американських партнерів.
«Дуже багато розхідних матеріалів саме для хірургії і анестезіології, простирадла дуже різних розмірів, дуже багато ниток, шовного матеріалу, одноразові троакари в досить значній кількості», – розповів заступник директора Київської міської клінічної лікарні Володимир Рокун.
Все що прибуло — потрібне, зазначають медики, адже саме вони формували списки, що необхідно їм для роботи.
«Чому ми дуже вдячні MedWish і Ukraine Aid, тому що ця допомога від американських партнерів допомагає забезпечити саме спеціалізованим обладнанням, якого просто так не купиш, а доставка є проблематичною», – пояснив Рокун.
«З початку повномасштабного вторгнення було легше отримати допомогу, гуманітарна допомога надходила з усього світу. Сьогодні все стає набагато складніше, але наші колеги, наші партнери – Денніс ДеСантіс і його команда MedWish – продовжують працювати», – зазначила Вікторія Гриб.
У свої 67 років Віктор продовжує працювати на благо України і по максимуму намагається використати досвід військового і свої наукові знання. Заснував з побратимами громадську організацію, яка працює в напрямку гуманітарного розмінування і визначення літальних апаратів в пасивному режимі за звуковими сигналами.
Наталія Бєлогурова