Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Розрізнити новий потяг поміж інших у столичному метро можна за кольором. Він пофарбований у гаммі польського стяга і зібраний з вагонів, які Київ отримав від Варшави. Їх перевозили до України протягом семи місяців, кількома партіями. Остання прибула лише минулого тижня.

80 відсотків рухомого складу столичної підземки використовуються ще з радянських часів. І ремонтувати їх зараз технічно дуже складно, а тому варшавська допомога Києву — на часі.

Метрополітену не вистачало комплектувальних частин. Адже у конструкціях є вузли та деталі російського виробництва. Тепер, коли Київ отримав вагони від Варшави — у підземці буде резерв запчастин.

«Частина цих вагонів, які ми отримали від Польщі, підуть як донори, з одного боку. З іншого боку ми зробили модернізацію цих вагонів. І зараз один із потягів вже починає рухатись по зеленій гілці метрополітену. Ці вагони, пройшли модернізацію, мають як мінімум запас 15 років експлуатації. У достатньо-непоганому стані, і будуть надавати послуги мешканцям Києва. Це вкрай важлива допомога», – зазначив мер Києва Віталій Кличко, який також виріши проїхатись у поїзді з варшавських вагонів.

КИЇВ24

Іноземні вагони попередньо адаптували під ширину нашої колії, яка відрізняється від польської. А ще змінили систему керування під українські стандарти.

На знак вдячності варшавським колегам у метрополітені вирішили лишити таблички польською. Нею ж буде оголошуватися звукове сповіщення на кінцевих станціях гілки.

«Ми замінили візки з усім підвісним обладнанням і деталями. Ми адаптували систему керування поїздом під наші стандарти. Зробили оповіщення і інформування пасажирів. Після чого в нічний час зробили обкатку поїзда», – розповів керівник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

КИЇВ24

А ще у метрополітені планують змінити на варшавські ще деякі старі вагони наявного рухомого складу. Велика частина з них вичерпала свій термін експлуатації і підлягає списанню.

«У наступному році профільною комісією, інститутом буде прийнято рішення, яка часть вагонів буде списана. Тобто 5 вагонів, 10 вагонів будуть списані, які ми вже не маємо права експлуатувати, і від цього вже залежить, яку кількість ми вже будемо модернізувати варшавських. Тому що ми робимо мікс, ми беремо варшавський кузов, а всю підвагонку, саме візки ми беремо з тих вагонів, які виходять з експлуатації», – розповів Брагінський.

Юлія Махових