У травні 2022 року відновив свою роботу Київський міський центр реабілітації для дітей з інвалідністю. За цей час первинну консультацію у Центрі вже пройшли 98 дітлахів, з яких майже 30% – це тимчасово переміщені особи. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Київ».
Просторий дитячий майданчик, веселі ігри та усміхнені діти. Здавалося б, це розважальний центр, та насправді це Київський міський центр реабілітації для дітей з інвалідністю, який був створений у 2017 році.
«Працюємо ми понад 5 років, приймаємо дітей з інвалідністю від 2 до 18 років незалежно від діагнозу», – каже директорка центру Олена Терещенко.
Маленька Яринка, сім’я якої вимушена була виїхати з тимчасово окупованої Волновахи та оселитися у Києві, нині проходить курс реабілітації. Бо через військові дії, які були ледь не під домом, стан дитини погіршився, говорить її мама Ольга Замай.
«Ця війна трошки підкосила Яринку. Не те, що трішки, а дуже добре підкосила. Вона стала більш нервова, мені дуже важко з нею. Ті всі заняття що ми з нею проходили, знаєте, можна так сказати пішли коту під хвіст», – ділиться мама дівчинки.
Однак вона стверджує, що заняття у цьому центрі з професіоналами мають високий ефект і вона помічає покращення.
«Результати, звичайно, є. Наприклад, ми ходимо у басейн, і якщо на першому занятті я думала, що неможливо навчити мою дитину плавати чи триматися на воді, то вже на 3-му занятті Яринка вже робила зірочку і просто лежала на воді. Я настільки була вражена і щаслива, що готова була всіх розцілувати», – продовжує Ольга Замай.
Завдяки програмі “Гроші ходять за дитиною” маленька Яринка може безкоштовно проходити курси реабілітації у цьому центрі разом з іншими внутрішньопереміщеними особами, які проживають у столиці.
Сім’я 12-річного Данила теж вимушена була покинути власну домівку на Херсонщині та тимчасово перебратися до столиці, і цей центр для Данила просто необхідний.
«У нас епілепсія. Дитина страждає з 4 років епілепсією, ми з 8 років на протисудомних препаратах, і потребуємо реабілітацію чим частіше, тим краще. Нам дуже подобаються лікарі, реабілітологи дуже добре відносяться до Данила, і видно, що навики за 2 тижня, які пройшли, працюють», – розповідає мама хлопчика.
За 5 років роботи центр реабілітації надав понад 10 тисяч послуг для дітей з інвалідністю, серед яких: комплексна реабілітація, соціальна адаптація та ще 12 різноманітних послуг, які здійснюють висококваліфіковані психологи, реабілітологи, корекційні педагоги, логопеди, тренери та соціальні працівники.
«Незважаючи на військовий стан, центр реабілітації продовжує функціонувати і працює. З 24 лютого послуги реабілітації отримали понад 400 дітей. Ще 4 000 дітей отримали інші послуги, серед яких: консультативні, інформативні та інші», – повідомляє директорка центру Альона Терещенко.
Тож не дивлячись на те, що з України евакуювалось майже 3 000 родин які виховують дітей з інвалідністю, центр працює на довоєнному рівні за кількістю підопічних. До того ж їх склад оновився майже на 95% включно з сім’ями тимчасово переміщених осіб.
Владислав Величко
Фото: піксабей