Нині вогняна стихія панує тільки у двох осередках, які розташовані в селі Соснівка та селі Катюжанка Вишгородського району. Про те, як рятувальники гасять пожежі, йшлось у сюжеті телеканалу «Київ».

Останні тижні столиця задихається від їдкого смогу, спричиненого горінням торф’яників на Київщині. Соснівка, Катюжанка, Ірпінь, Буча, Перше Травня – це далеко не єдині осередки підземних загорянь.

Для того, аби почати гасити торф’яники, їх для початку потрібно знайти. І в цьому ДСНСникам дуже допомагає аеророзвідка. Та звичайний дрон не в силі виявити загоряння торфу. Саме тому рятувальники використовують квадрокоптери з інфрачервоними датчиками, які можуть вимірювати температурний режим поверхні землі.

«Ми злітаємо, наводимо його на певні ділянки – там де раніше було виявлено гасіння торфу, і перевіряємо їхню температуру. Червоні цяточки на дисплеї – це лише підвищена температура. Там, де горить торф, цяток набагато більше і зона виділяється червоним кольором» – роз’яснює майор ДСНС Сергій Гневик.

Так знаходять осередки займання, а також перевіряють місця, які горіли раніше. Після виявлення локації на це місце поспішають рятувальники. Для того, щоб погасити торфовище поблизу села Перше Травня ДСНСникам знадобилось 4 автомобілі, які по черзі підвозили воду до місця гасіння.

Візуально полум’я та навіть диму на торф’янику може й не бути. І звичайна людина подумає що вже й пожежу погасили, але не в цьому випадку. Торфовища – це не видовищні вогняні смерчі з голлівудських блокбастерів, а невидиме оку тління жару під землею.

«В інфрачервоному режимі, який виявляє високі температури ми знімаємо з дрона торфовище. За допомогою цього ми бачимо основні місця горіння торфу й таким чином визначаємо, куди саме подавати воду» – розповідає Сергій.

Тож саме завдяки сучасній техніці, яка допомагає побачити ситуацію під землею, ДСНСники можуть повністю ліквідувати загоряння.

Владислав Величко

Фото: скрін