Як проходить підготовка, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Рівно о сьомій вечора на футбольному полі збирається команда. Травма для них не перешкода. Микола – один із гравців. Чоловік все життя активно займається футболом. Він поділився, що хоча пересування на милицях складне, футбол допомагає йому зберігати чудовий настрій і самопочуття.

«Якщо ти займаєшся футболом і потрібно постійно бігати, це дуже велике навантаження, але я цим захоплююся, мені дуже подобається і в команді дуже чудова атмосфера», – каже гравець збірної.

Ще одна учасниця, Ольга, військовослужбовиця з ампутованою кінцівкою. Дістала поранення 2017 року в Авдіївці. Вона розповіла, що тренування допомагають їй підтримувати фізичну форму і є важливою частиною реабілітації.

«Це треба постійно тренуватися, хоча б як я, раз на тиждень, і дійсно реабілітація через спорт — це гарна реабілітація для осіб з ампутованими кінцівками. А що сталося такого, є протез, ходити можу, бігати можу, активно жити я можу, в принципі все добре», – каже вона.

Тренер команди Дмитро Ржондковський розповідає, що тренувальний процес осіб з ампутаціями відрізняється від тренувального процесу здорових гравців. Потрібно більше спілкування, позитиву, жартів. Але й слід знати, де посміятися, а де бути серйозним, виконувати вправи і працювати на повну потужність. А зараз особливо важко, адже на команду чекає особливе випробування.

«Зараз ми готуємося до чемпіонату Європи осіб з ампутованими кінцівками, який проходитиме з першого по восьме червня у Франції, місто Евіан. Минулого року ми пройшли кваліфікацію в Бельгії та вийшли на чемпіонат Європи», – розповів Ржондковський.

Тренування проходять не лише в Києві, а й у Львові та Черкасах. Наразі запрошують нових гравців. Тренування проходять на безплатній основі. Щоб долучитися до команди, треба надіслати листа на електронну пошту тренера осіб з ампутаціями Української асоціації футболу.

Ольга Кисилевич