Про травми війни, про які не заведено говорити, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Характер травм війни з початком повномасштабного вторгнення суттєво змінився. І тепер замість вогнепальних поранень, більша частина це мінно-вибухові або уламкові ураження. В рази збільшилася кількість військових у яких постраждали органи зони тазу і сечостатевої системи.

«Лікувався, але мені ніхто не казав, що таке взагалі можливо, що протезування існує, я багато де лікувався ніхто навіть не казав. Просто лікували рану, рану залікували зашили і сказали жити будеш», – поділився військовослужбовець Петро, який в березні 2022 року отримав травму паху в боях на Донецькому напрямку, і майже рік не здогадувався, що існують операції з протезування статевих органів.

Насправді лікарі загальної практики могли й не знати, що в Україні проводять трансплантацію статевих органів, зазначає уролог Ярослав Мельничук.

Він один з тих українських лікарів, хто займається реконструктивною урологією, коли пацієнтам проводять і анатомічне відновлення статевої системи.

«Наскільки це можливо, так, відновити статевий орган ми використовуємо такі методики, тобто з перикарда бика спеціально береться, спеціальної форми і розмірів графт і закриваються дефекти, тобто формують псевдобілкову оболонку статевого члена», – розповідає він.

Але відновити орган не достатньо, він має працювати! Тут на допомогу приходить протезування.

«Комбінуючи графт з бичого перикарда з протезуванням, ми можемо забезпечити пацієнту відновлення його статевої функції», – каже лікар.

На сьогодні в Україні сертифіковані два види протезів. Перший пластичний, коли імплант поміщають в ерекційні тіла пеніса. Їх можна зігнути в потрібне положення під час сексуальної активності.

«Звичайний гнучкий імплант вставляється в кавернозне тіло і він імітує фізіологічну ерекцію, тобто при необхідності пацієнт сам собі регулює», – розповідає Мельничук.

Другий вид імплантів – це гідравлічні (надувні) вони дорожчі, але з ним статевий орган має більш природний вигляд.

Два надувні циліндри імплантуються в ерекційні камери статевого члена. Насос керується вручну і розміщений в мошонці.

Такі операції проводять в Україні не один рік, але сама вартість протезів не низька. Близько двох тисяч євро за звичайний пластичний. Від восьми і вище за гідравлічні. Хоча втручання вкрай необхідні сьогодні українським військовим, державне фінансування на них не передбачене.
Протезування для Петра і ще 20 українських військових було безкоштовним завдяки україно-американській співпраці. Місія лікарів прибула з США, аби провести ці операції.

Ще одна мета американської місії поділитися з українськими колегами передовими методами урологічної реконструкції.

В рамках програми відбувається і стажування українських лікарів за кордоном. Але головне, що завдяки проєкту, для військових абсолютно все безкоштовно. І операція, і імпланти, і психологічна підтримка для всіх членів його родини.

Якщо Ви чи Ваші знайомі військові потребують реконструктивної урології звертайтеся до Благодійного Фонду “Східна Зірка” за телефоном: 063-853-00-22.

Наталія Бєлогурова