Маленьке містечко на Київщині вщент зруйноване після нападу армії рф. Сільраду, відділок поліції та пошту зрівняли з землею, а єдина будівля, що вистояла – Палац культури. Про відновлення серця Бородянки йдеться у сюжеті телеканалу Київ.

Палац культури Бородянки збудований в 1992-ому і цьогоріч мав святкувати своє 30-ліття. Та урочистостям не судилося відбутися – росіяни не дали цього зробити. За сто метрів від палацу вони скинули на багатоповерхівки півтонні авіабомби.

«2-ого березня під час бомбардування на вулиці Центральній вибуховою хвилею на жаль знищені вікна, двері, стіни палацу культури. Якщо чесно, так як було два будинки і тут падала не одна бомба і те, що він вцілів – це чудо. Певно в нас є ангел охоронець і ми повинні тут працювать» — розповідає директорка закладу Наталія Бузовецька.

Майже увесь березень Бородянка була окупована росіянами. Наталія Василівна змогла повернутися до містечка лише у перших числах квітня і майже одразу прийшла на місце роботи.

«Те, що тут ми бачили – це було жахливо. Валялись і костюми і апаратура, і документація замокла, дуже холодно все. І ми те, що змогли, що вціліло зносили у вцілілі кімнати. Просто зашивали ті двері, просто що зберегти те, що було» — пригадує пані Наталя.

Площа палацу культури більше 6 тисяч кв. метрів і на його відновлення потрібні мільйони гривень. Окрім повної відсутності вікон, тут пошкоджено близько 70% стін. Їх доведеться перекладати заново. Частина будівлі аварійна, деякі кімнати непридатні для використання.

«Вибухова хвиля на жаль пошкодила нам лепку. Маємо проблему також з вікнами, і наразі дуже велика проблема Палацу культури – це пошкоджений дах. Осколками нам побило дах. Як бачите підставляємо відра під час дощу і розкрило нам вибуховою хвилею шахту над сценою» — додає Наталія Бузовецька про малий зал Палацу культури.

У великому залі атмосфера поки теж не концертна, втім це ненадовго. На просторій сцені вже чекають на монтаж нові вікна, які закупили на субвенцію від Київської ОВА. Спершу їх мають встановити на передньому фасаді, який найбільше постраждав від вибухової хвилі, а далі по всій будівлі. Це допоможе палацу культури пережити зиму і продовжити працювати.

Наталія Бузовецька певна, що для Палацу культури все ще попереду: «Ми не перестаєм. Культура Бородянщини не вмирає і ми до речі вже тут у нас проводять і фестиваль фільмів, у нас проводяться творчі зустрічі. Ми незламні».

Палац культури Бородянки носить ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Його розстріляний бюст і досі стоїть на площі. Письменник дивиться на знищенні багатоповерхівки. Працівники палацу певні: погляд кобзаря сповнений не жалю, а надії. Шевченко неначе промовляє: і на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі.

Фото: Фейсбук