Про це йшлося у матеріалі КИЇВ24.

Чоловік і син Наталії Сороки з перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист України, воюють в найгарячіших точках. Сьогодні вони на ротації в Києві, але жінка без сліз про їх службу говорити не може.

«Треба якось справлятися зі своїми станами, дуже важко, тому розраховую на те, що психологи допоможуть. Ніби як повернулись, але залишаються там», –  каже вона.

Дружина іншого бійця Олена зізнається, що психологічно справляється гірше за чоловіка, тому записалась на тренінг.

«Він змінився, й так людина не молода 55 років, але він став набагато старше, але він знає чого він там, він буде там до останнього, до перемоги», – каже вона.

«Я хочу допомагати своїй родині, тим що я буду в нормальному стані, бо я дуже хвилююсь і чоловік мій розуміє це і він це бачить, і сподіваюсь фахівці навчать стримувати себе, правильно посміхатися без сліз, допомагати своїй родині», – додала Олена.

Навчитися допомагати собі, розуміти військового і як з ним комунікувати і знати, куди йти у разі складної ситуації, на кшталт насильства у родині — цього навчатимуть на спеціально розробленому тренінгу. На жаль, необхідність така є.

«Звернення більше почали надходити з таких сімей, де чоловіки повернулися у відпустку, були різні випадки. Були випадки, коли ми забирали наших жінок з лікарні, коли на їх тілі не було живого місця. Таких випадків не багато, але ми розуміємо, що це буде набирати обертів. Ми хочемо навчити комунікувати саме з такими чоловіками», – розповідає Тетяна Зотова, директорка Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

«Дружини, батьки, як правило, навіть не знають куди можна звернутися, якщо якась виникла ситуація, тому що сприймають, що він, вона герої – невже я можу, якось на нього поскаржитися, або звернутися за допомогою мене не зрозуміють», – пояснила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

КИЇВ24

Тренінги проходитимуть в різних форматах. Групові заняття офлайн та індивідуальні. Спочатку психологи поспілкуються з кожною учасницею, аби визначити потребу і до неї підберуть програму. Розрахована програма на пів року.

«Після півріччя ми можемо вже тоді отримати звіт, як пройшли, ця допомога, ці курси, і вже масштабувати цей проєкт по всій Україні, тому що актуальність цієї проблеми, на жаль, буде тільки наростати і нам треба всім разом об’єднатися, подолати цю проблему і рухатися вперед», – каже депутатка Київради Марина Порошенко.

«Місто Києві є першим містом в Україні, який запровадили програму міську цільову програму «Захисник і Захисниця» Києва, це є вкрай важливою програмою і залученням не лише ветеранів, а і їх родин», – додала депутатка міської ради Наталія Берікашвілі.

До проєкту підтримки сімей військовослужбовців залучатимуть всіх членів родини, особливу увагу звернуть на підлітків. Для них працюватимуть окремі групи.

Наталія Бєлогурова