Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

У еколіцеї Святошинського району на очній формі навчаються близько тисячі дітей. Окрім цього у закладі розміщений пункт незламності. У випадку тривалого знеструмлення й відключення тепла — допомогти обігріти будівлю допоможе мобільна котельня.

«Котельні мобільні виправдали себе дуже добре, бо вони були використані у минулі зими у таких закладах як Олександрівська лікарня, опіковий центр. Та інших. Тому ми збільшили кількість на цей опалювальний сезон їх більше ніж вдвічі. Було 23 зараз у нас 51 котельня», – каже заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Усі наявні мобільні котельні розмістили на різних локаціях у місті. Їх у разі блекауту на автомобільному причепі доставлятимуть туди, куди це буде необхідно.

«Мова йде про громадські заклади: це заклади охорони здоров’я, це пологові будинки, це частина закладів освіти, в яких розташовані пункти обігріву пункти незламності. Від часу підключень залежить дуже багато. Ми це розуміємо, тому що коли -20 надворі то йде на хвилини відлік часу», – пояснює Пантелеєв.

Час, витрачений на підключення мобільної котельні до центрального теплопункту будівлі, напряму залежить від того, чи є для цього спеціальні вузли.

«Ця школа не була підготовлена для підключення мобільної дизельної котельні. Сьогодні ми провели тренування з підключення її. Було знайдено рішення Зроблені ось такі перехідники. знімається лічильник тепла на тепловому пункті на його місці ставиться перехідник до нього чіпляється шланг від пересувної котельні сама котельня підживлюється водою від машини ДСНС і протягом години-двох ця школа буде забезпечена теплом», – пояснив  головний інженер теплових мереж КП «Київтеплоенерго» Юлій Паливода.

Якщо об’єкт підготовлений інженерно, то часу для його підключення до пересувної котельні потрібно вдвічі менше. Для того, аби скоротити і його тепловики та рятувальники щомісяця тренуються.

Юлія Махових