Як проходить навчання та які критерії відбору, йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Перше заняття для дівчат розпочинається знайомством з теорією. Окрім лекцій програма навчання містить і практичний блок. Це водіння з інструктором. За їх словами, водійки самі обирають, на якій коробці передач вчитися — механіка чи автомат. І гарантують — навчання за європейським стандартом.
«Ми розробили спеціальний курс, який дає змогу учням не тільки завчити, а й мати співвідношення цього розуміння з законодавством і відповідальністю», – розповіла Юлія Возняк, викладачка автошколи.
«У нас немає розділення на гендер і ми обов’язково всіх приймаємо, хто хоче працювати, а також усіх хто хоче навчатися, тому я, думаю, що якраз ми зможемо дати впевненість жінкам особливо на дорозі, коли вони себе відчуватимуть вільно і захищено», – додала вона
Диплом водійки отримають вже до кінця року. Програма розрахована на жінок, які ще не мають водійського посвідчення, хочуть його отримати з метою підвищення економічної спроможності.
Зокрема, організатори серед 2 тисяч заявок відібрали 15 жінок, які найбільше потребують взяти участь у проєкті. Це ті, для яких права – важлива необхідність, а їх відсутність безпосередньо впливає економічне становище, кажуть організатори.
«Звичайно, це дівчата, які є дівчатами-переселенками, які в зоні ризику домашнього насильства, які виховують дітей самостійно. Ідея в тому, щоб вони потім опанували професії, удосконалили свої професії і змогли надавати послуги дистанційно», – зазначила Анастасія Ляднева, організаторка проєкту та програмна директорка громадської організації «Інноваційні соціальні рішення».
Навчальні курси проходять в рамках проєкту «ВОНА хаб» Фонду ООН у галузі народонаселення за імплементацією ГО «Інноваційні соціальні рішення» та за підтримки КМДА.