У Києві разом з вулицями, проспектами й бульварами вирішили змінити назву й одного зі скверів на Академмістечку. Раніше він був імені Феодори Пушиної та найближчим часом перетвориться на сквер воїнів ОУН.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Київ».

Прогулятися з малечею, випити кави чи просто посидіти на лавці. У сквері неподалік від станції метро Житомирська завжди є люди. Та зовсім скоро цю локацію очікує оновлення.

Зміни торкнуться назви цієї локації. Адже сквер іменували на честь людини з радянського минулого. Мова йде про Феодору Пушину. Жінка народилася в далекому 1923-му році на Уралі. У час другої світової війни була фельдшером. Загинула під час бомбардування одного з військових госпіталів у передмісті Києва. Отримала звання Героя Радянського союзу посмертно. Хто така Пушина – знають далеко не всі місцеві.

Днями ж у застосунку «Київ цифровий» з’явилися результати голосування. І більшість людей висловилися за перейменування скверу на честь воїнів ОУН.

«Київ нарешті позбувається всього московського, всього окупаційного. І відновлюється історична справедливість стосовно людей, подій, які мають безпосереднє відношення до України», – вважає Богдан Червак, голова ОУН (Організації українських націоналістів).

Без перебільшення, учасники Організації українських націоналістів стали одним з рушіїв національно-визвольної боротьби нашого народу. Особливо яскраво це проявилося в другу світову війну.

«Коли у Києві підпільно діяли цілі групи ОУН, серед яких одна з найвизначніших діячів – поетеса Олена Теліга, фактичний керівник ОУН на українських землях  – Олег Ольжич, а також десятки і десятки інших членів ОУН, які боролися проти німецької окупації Києва, виборювали самостійну Україну», – розповідає очільник ОУН Богдан Червак.

Зрештою, окупанти жорстоко придушили рух підпільників, почалися масові репресії. Та боротьба за незалежність не припинилася. Тож нова назва скверу на честь воїнів ОУН дозволить вшанувати як підпілля Організації під час Другої світової війни, так і бійців батальйону ОУН, які загинули на фронті російсько-української війни, починаючи з 2014 року, і боронять країну зараз.

«У нас є підрозділ аеророзвідки ОУН на запорізькому напрямку, і декілька наших підрозділів у різних частинах воюють з початку війни. Плюс з повномасштабного вторгнення ми організували добровольче формування територіальної громади, з 24-го лютого стали на оборону Києва і воюємо дотепер», – каже Микола Коханівський, голова проводу добровольчого руху ОУН.

Місцеві мешканці здебільшого теж згодні зі зміною назви скверу.

«Я рахую, що всі русизми повинні бути забрані з України. Досить. Як казала Оксана Забужко: я всім говорила, кричала – не розмовляйте російською мовою” – привели танки у Україну. Я з нею згодна», – зізнається киянка Ольга.

«Це потрібно робити, нам не потрібно якихось радянських назв, зовсім не треба», – переконує Надія, яка підтримує перейменування скверу.

«Я нічого не маю проти. Хай перейменовують на наші українські назви і те, що пов’язане з Україною. Тому героям слава і слава Україні», – каже Любов, місцева мешканка.

Остаточно нову назву локації має затвердити комісія Київради. До речі, перейменувати сквер пропонують саме так невипадково. Адже до жовтня 2022-го вулиця поруч теж мала ім’я Пушиної. Та тепер її всі знають як вулицю Ореста Васкула – людини, яка багато років очолювала крайове братство ветеранів ОУН й УПА в столиці.

 

Олександр Храпач