Про переваги Patriot йшлося у військовому блозі Андрія Стельмаха.
Ці системи протиповітряної оборони показали свою ефективність проти російських ракет. І, як виявилось, можуть збивати Кинджали, які росіяни називають гіперзвуковими. Перехоплювали і балістику. Взимку ще одна така ПРО стане на захист українського неба. І вже близько 70 український військових закінчили навчання в Німеччині.

«Противник побудував другу ракетну школу у світі. Також вивчає алгоритми. Думає, як обходити систему нашої протиповітряної оборони. Але МіМ-104 Patriot самі по факту показали неймовірні результати. Особливо, що стосується збивання аеробалістичної ракети Х-47 М2 Кинджал, яка, на правду, на цю хвилину є єдиною у світі ракетою гіперзвукового класу, яка має швидкість більш ніж 14.5 тисяч кілометрів. Тобто є підтверджений факт їхнього збивання точно півтора десятка одиниць. 15 штук», – зауважує військовий експерт Петро Черник.
Системи протиракетної оборони виробляє американська компанія Raytheon Technologies. І вона світовий лідер із виробництва та якості керованих ракет. Одна Батарея Patriot це дуже великий комплекс, який складається із пункту управління, радіолокаційної станції, яка виявляє цілі. Також машина зв’язку і польова електростанція. Ну і звичайно самі пускові установки. Від 4-до 6 в одній батареї. Систему взяли на озброєння у 80-их роках. Після чого, вона регулярно удосконалювалась.
«Свого часу, коли Патріоти уперше почали працювати проти радянської техніки, бо вони вже мали між собою бій у далекому 1991-му році. Коли Саддам Хусейн атакував Ірак. Так, так – у них на озброєнні були ракети Ельбрус Р-17. І вони кілька десятків одиниць запустили їх в бік Ізраїлю. І тоді вони як раз збивалися Patriot. Тоді коефіцієнт успішності складав 40 відсотків і це вважалося неймовірно хорошим результатом», – розповів Черник.
В одній пусковій установці Patriot чотири ракети. І їх США передали Україні два типи. Ракети PAC-2 збивають аеродинамічні цілі на відстані до 160 кілометрів. А це російські крилаті ракети, до прикладу, Калібр. Ворожа авіація чи безпілотники. Ті ж Шахеди – камікадзе.

А от як раз ракети PAC-3 розробили на початку 2000-них років і вони здатні перехопити балістику на відстані в 50 кілометрів, а швидкість такої ракети понад 5 тисяч кілометрів на годину. Максимальна висота враження ракет PAC-2 та PAC-3 24 кілометри.
Якщо росія почне енергетичний терор України, то за інформацією української розвідки вони накопичили наступну кількість ракет:
- Крилаті ракети Х-101, Х-555, Х-55 – 290 одиниць, Х-22 та Х-32 -150 одиниць
- Балістичні ракети типу Іскандер-К та Іскандер-М – 290 одиниць
- Балістичні ракети Кинджал – 80 одиниць
Ще в червні цього року генеральний директор компанії Raytheon повідомив, що до кінця 2024 року вони планують виготовити ще 5 батарей для України. Також від Німеччини ми повинні отримати не лише ще одну систему Patriot цієї зими, а і їхні два комплекси протиракетної оборони IRIS-T.
Андрій Стельмах