Як проходить відновлення у дівчинки, йшлось у сюжеті “КИЇВ24”.
8 квітня 2022-го став одним з найстрашніших днів в історії цієї війни. Росіяни цілеспрямовано завдали ракетного удару по сотням цивільних, які намагалися евакуюватися з залізничного вокзалу Краматорська. Цей день став найстрашнішим в житті 13-річної Каті. Її родина, як й інші чекала евакуаційного потягу, молодша сестричка разом з тіткою залишилися у будівлі придивитися за речами. Катя разом з мамою вийшли за чаєм. Чай дівчата так і не встигли випити: російська ракета забрала життя мами Марини, донька отримала поранення.
Завдяки незнайомцю дівчинка залишилась жива. Чоловік помер від поранень. Дитині посікло ноги, вона отримала перелом коліна й уламок у спину. Далі був довгий шлях відновлення Каті.
“Їй дуже важко пережити таке. Знаходячись на тому місці, де була, вона єдина, хто вижив. Завдяки людині, яка впала на неї. Не закритими були її ноги – говорить пані Ніна, бабуся Каті, що постраждала під час обстрілу вокзалу у Краматорську. – Перша операція, яку зробили в Краматорську зразу після цього теракту, була дуже важка. Потім з Краматорську вночі її відвезли в Дніпро. Там зробили ще дві операції, після Дніпра ми попали у Львів”.
Після Львову Катя потрапила в столичний “Охматдит”, де їй провели ще дві операції, але частина уламків й досі залишаються в ногах дівчинки. “У неї залишилося ще багато уламків, тому що це були касетні ракети – вони дуже дрібні. Якби вчасно її відправили закордон, можднв було би їх вийняти. А так вони “закристалізувалися” в якійсь оболочці, що зараз не можна нічого зробити” – каже бабуся Ніна.
В “Охматдиті” Катя проходить тривалий курс лікування і реабілітації: “Психологічно, звичайно, їй дуже важко. Буває замикається в собі. Не з кожним вона йде на контакт. Але, наприклад, в “Охматдиті” де неї знайшли підхід”, – продовжує бабуся Ніна.
Не вистачає в національній дитячій лікарні водних процедур в басейні, які дуже потрібні Катрусі. “Ми знайшли басейн на Троєщині. Там заняття з тренером коштує 900 гривень за годину. Це для нас непід’ємна сума. В “Охматдиті” ми одержували все безкоштовно, мене завжди це вражало”, – додає пані Ніна.
Ймовірно, вже скоро буде і безкоштовна реабілітація в басейні “Охматдиту”. В поліклініці лікарні зараз проводять реконструкцію старого басейну, який не працював вже багато років.
“На сьогоднішній день ми знаходимося на оздоблювальних роботах. Було витрачено більше 5 мільйонів гривень благодійної допомоги. Цю допомогу надали , як організації так і приватні особи і ми щиро вдячні за цю допомогу”, – розповідає Євген Вембер, голова фонду Охматдиту “Здорове дитинство”.
Окрім реабілітації дітей після поранень, є багато інших станів коли дитині необхідні водні процедури. “За рік, як з амбулаторії, так і зі стаціонару, проходить десь сумарно 2 500 діточок. Це дуже багато. Серед них чимало передчасно народжених діток”, – продовжує Павло Андрєєв, завідувач відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ “Охматдит” МОЗ України.
Тож басейн обладнають всім необхідним для дітей з різними потребами. Проектуванням майбутнього басейну спільно з інженерами займалися безпосередньо лікарі. “Ми дуже гарно розуміли, що нам потрібно для цього. Ми обрали проєктування басейну – звідки підводиться вода і де буде розташування яких зон”, – резюмує Павло Андрєєв.
Бабуся Катрусі Ніна каже, що з нетерпінням очікує відкриття басейну, не лише тому що це буде безкоштовною реабілітацію, а й тому, що “Охматдит” став для Каті немов сховищем від жорстокого світу: “Вона дуже любить “Охматдит” і якщо нам потрібно сюди їхати – це для неї як свято. У неї коронна фраза “краще “Охматдиту” є лише “Охматдит”””, – ділиться пані Ніна.
Наталія Бєлогурова