Коли кияни зможуть повернутися до своїх відновлених осель і якими вони будуть – йшлося в сюжеті КИЇВ24.
Мешканець Печерська Артем живе на верхньому поверсі п’ятиповерхівки. Під час російської атаки близько місяця тому уламок дрона-камікадзе потрапив у дах його будинку.
«Почули просто шахед над будинком, спочатку почули й побігли шукати кішку, і якраз зі сторони двору був гучний звук, і краєм ока бачили спалах. Через це, можливо, був трохи шок, саму вібрацію не почули. Уже потім почали кричати, що в нас там пожежа на даху. Ми вибігли вниз і там побачили, що в нас шматка будинку немає», – пригадує він.
Пожежу оперативно загасили. Та от будинок поки не відновлювали: хрущівка – без даху й не має частини стіни. Окрім того, вибуховою хвилею вибило вікна в багатоповерхівках.
Будинок на проспекті Науки. Сюди потрапив збитий шахед і він пошкодив верхні поверхи будівлі. Зокрема, вивалив стіну. Її будуть відновлювати, ремонтні роботи вже розпочались.
Поки що будівельники виконують демонтаж елементів, які можуть упасти. Безпосередньо відновлення висотки розпочнеться згодом. Усе робитимуть коштом міста. Вибух уламків дрона не лише зруйнував стіни на верхніх поверхах, а й повибивав вікна в оселях на нижніх рівнях. Ті, хто не хоче чекати кілька тижнів на вікна від міста – ставлять скло власним коштом.
У ніч проти 30 травня, коли уламок потрапив у висотку, загинула жінка.
У цьому будинку пошкоджень багато. Окрім стін і вікон, постраждали внутрішні комунікації.
«Пошкоджені інженерні системи, система вентиляції, пожежна сигналізація, обладнання ліфтів, тобто комплекс робіт досить великий», – розповів директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Олександр Акімов.
Під час хвилі масштабних атак на столицю в травні-липні в Києві уламки ворожих ракет та дронів загалом пошкодили 6 багатоповерхівок. У Святошинському, Голосіївському, Печерському, Дніпровському, Дарницькому та Солом’янському районах. Повне відновлення житла має початися наступного місяця.
«По 4 об’єктах роботи будуть розпочаті на початку серпня й по 4 об’єктах до кінця року ми завершимо у повному обсязі», – каже Акімов.
Відновлять цьогоріч будинки на Печерську, Голосієві, Святошині й у Дніпровському районі. Більше часу необхідно для ремонту висотки на Солом’янці. З такими руйнуваннями планують впоратися за рік.
Шостий понівечений рашистами цьогоріч будинок – у Дарницькому районі. Проєкт його відновлення нині лише розробляють.
«Після повного завершення робіт стан буде відновлений до того самого, яким він був до обстрілу. Постраждалі квартири, де мешканці мають бажання, ми зробимо ремонт у повному обсязі. Де мешканці відмовляються, ми не робимо ремонт – вони роблять вже самостійно», – зазначив Акімов.
Цього року на відновлення житла в столиці виділено 232 млн 736 тисяч гривень. З початку повномасштабного вторгнення було пошкоджено 23 житлових будинки. На більшості – роботи з відновлення вже завершено. Зокрема, на проспекті Лобановського, вулиці Богатирський, вулиці Межовій. На фінальному етапі – відбудова висотки на перетині вулиць Татарської і Глибочицької. Висотку готують до заселення на початку серпня.
Богдан Бур’яненко