Як саме відбуваються навчання для цивільних, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

На одній з навчальних баз КО «Муніципальна охорона» провели підсумкове заняття поглибленого п’ятиденного курсу з підготовки громадян до національного спротиву, що проходять на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА.

На локації, де проходять тренування, є різні варіації місцевості: є і ліс, і ВОПи, і міська урбанізована місцевість.

Протягом 5 днів учасники ознайомлюються з трьома основними військовими дисциплінами: тактикою ведення бою, інженерною справою і тактичною медициною. Також можна пройти базовий курс топографії, психології та керування БПЛА.

В останній день навчань, учасники діляться на дві групи: одна захищає взводно-опорний пункт, а інша має розробити тактику, щоб захопити позиції. Під час тренувань використовують страйкбольну зброю та піротехніку, щоб створити умови близькі до реального бою.

Ще одне завдання підсумкового іспиту — евакуація пораненого. Згідно з протоколом MARCH група має дістатися до побратима, зупинити кровотечу та використовуючи ноші, винести його з поля бою.

КИЇВ24

«Всі рани, ті що є вже закриваються на етапі, коли проведена евакуація. Відповідно на догоспітальному етапі, до евакуації йде зупинка критичних кровотеч в першу чергу і далі можлива евакуація, якщо немає інших проблем», – пояснює інструктор Любомир.

 

Підготовку охочих здійснюють фахівці «Муніципальної охорони».

«Перший і другий склад інструкторів — всі пішли боронити. Вони всі знаходяться в лавах ЗСУ і Національної гвардії. Ці вже хлопці, вони, практично всі, мають реальний бойовий досвід, вже демобілізовані з лав ЗС на різних підставах і зараз діляться своїм досвідом і навчають майбутніх оборонців», – розповів директор «Муніципальної охорони» Сергій Чернишев.

Після кожної тематичної частини навчань проводять брифінг, де діляться зауваженнями та аналізують помилки. На 5 день курсу, після успішного практичного іспиту, учасники отримують сертифікат.

«Для нас головне те, що люди отримують базові навички. Сьогодні війна, сьогодні ми вважаємо, що кожен повинен пройти подібні навчання. Тут вже досконалості немає межі: від базових навичок до безпосередньо роботи в групах, роботи в командах», – наголосив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Центр підготовки цивільних до нацспротиву у Києві функціонує з грудня 2021 року. Спершу навчання проводили для бійців ТРО, а вже у 2023-ому для охочих цивільних. За минулий рік 5-денний курс пройшли 8000 киян, серед яких 2000 студентів.

В столичному департаменті муніципальної безпеки запевняють: кількість охочих буде невпинно зростати, адже після двох років повномасштабної війни з росією люди розуміють наскільки важливо мати військову підготовку.

«Ви бачили як було в лютому, у 2022 році, коли багато людей прийшло, тисячі осіб отримали зброю за один день та стали в ряди територіальної оборони. Більшість з них не воювали і не служили. В нас було дуже багато дружнього вогню, непорозуміння, відсутність зв’язку. Тому, якщо буде знов загроза для Києва, знов прийдуть тисячі людей, але вони повинні отримати хоч мінімальну початкову підготовку», – підкреслив заступник директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербина.

Усі охочі пройти підготовку до національного спротиву мають заповнити форму на офіційному порталі Києва. Усі навчання безкоштовні і проходять щотижня. Після базових одноденних курсів є можливість записатися на поглиблену п’ятиденну програму.

Святослав Тромса