Акцію було організовано сім’ями полонених військовослужбовців із військової частини 3057 Національної гвардії України, що дислокувалася у Маріуполі. Також на сьогоднішню акцію прийшли родичі полонених “азовців” та військовослужбовців в/ч 9937, 3011, 3033, 2802 та інших.

Крім того, учасники вимагали звільнити цивільних, які вже кілька місяців утримуються російськими військами.

Аби привернути увагу світу та прискорити визволення наших військових, у Києві провели акцію з закликом до міжнародних організацій – ОНН та Міжнародного комітету Червоного хреста – обміняти всіх – на всіх.

Мама строковика Леся востаннє говорила з сином ще наприкінці березня, коли 20-річний Даня був на Азовсталі. Коли ж наших війсьових у травні вивели з території заводу, Даню відправили до Оленівки. Де хлопець зараз – не знає ніхто. “Після теракту 29 липня я звонила у Червоний хрест, щоб надали інформацію, чи жива моя дитина, але відповіді чекаю по сьогоднішній день”, – каже пані Леся.

Київ Media

Чекає сина додому і пані Світлана: “Він служив в Маріуполі строковиком і на даний час він в полоні. Пів року ми не знаємо нічого. Коли дивимось ці знущання просто виривається серце – жити не можна далі так”, – розповідає пані Світлана.

Від чоловіка пані Лілії, який потрапив у полон, уже четвертий місяць немає звістки. “Деякі вже подумки поховали своїх рідних, тому що немає інформації чи живі вони чи не живі”, – каже пані Лілія.

З плакатом і проханням повернути додому тата мітингує одна з наймолодших учасниць акції – Емілія. “Ми разом робили зарядку, мені він купляв кефір. Він вчив мене кататися на самокаті”, – ділиться дівчинка.

І таких історій в Україні – навіть не сотні. За офіційними даними в російському полоні зараз майже три тисячі українських військових, та активісти кажуть – реальні цифри набагато більші.

Щоб обійняти тих, кого не бачили місяцями – вони будуть просити про допомогу та закликати діяти міжнародні організації, аж поки їх слова – почують і повернуть додому усіх українських воїнів.

У другій половині вересня пройшло два обміни полоненими. Перший – 21 числа – був найбільшим з початку повномасштабної війни. У його рамках вдалося звільнити 215 захисників, російській стороні видали 55 військовослужбовців та нардепа Віктора Медведчука. Ще шістьох осіб – 4 морпіхів і двох цивільних – повернули 29 вересня. Військовослужбовці брали участь у боях за Маріуполь, а цивільних жінок росіяни викрали через фотографії російських військових та техніки в телефонах.

За її словами, учасники акції дуже раді за кожну людину, яку звільнили з полону окупантів.

«Нині в застінках російського ката перебуває близько сім тисяч полонених людей (за офіційними даними, озвученими віцепрем’єркою Іриною Верещук у російському полоні залишається близько 2500 українських військових — ред.). Не звільнено на сьогодні близько 90%», — розповіла співорганізаторка акції Наталія Єпіфанова.

Рідні військових також просять оприлюднити списки всіх полонених.

Фото: Фейсбук