Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Евеліна – колишня співробітниця телеканалу Київ24. Донедавна вона писала новини, а тепер надягла піксель і проходить вишкіл разом з іншими новобранцями. Каже, що рішення стати військовою не спонтанне і визрівало в неї давно. Не тішила себе ілюзіями й розуміла – буде важко.

«Я готувалась різними способами, зокрема і морально – почала ходити на курси різні з холостіння, з поводження зі зброєю, з вибухівкою. Потім на певні медичні курси. Почала пропрацьовувати свої страхи, те що боюсь найбільше. З осені почала тренуватись: це були відтискання простенькі, присідання. Планка, біг», – розповідає Евеліна.

Кардинально змінити професію Евеліні допоміг і крок її чоловіка, який теж підписав контракт. Дівчина ретельно обирала підрозділ, в якому б хотіла служити. І зрештою, прийшла оформляти документи у 3 штурмову. Пройшла тестовий тиждень, аби зрозуміти, в якому напрямку рухатись далі і яку спеціальність обрати. Зупинилася на безпілотних системах.

«Пройшла вже курси FPV, плюс, щоб більше знатись на дронах, пройшла курси по мультикоптеру. Тобто в команді FPV-шників є ще і людина, яка веде розвідку, наприклад. Я ознайомилася і з цим. Зараз продовжую працювати, літати на симуляторі», – каже новобранка.

Ще до виїзду у тренувальний табір після оформлення усіх необхідних документів і підписання контракту, майбутні воїни проходять початкову підготовку, яка триває приблизно місяць. Керують процесом – сержанти. Усі з бойовим досвідом. Завдання – дати початкове розуміння військового статуту, поводження зі зброєю та фізичне навантаження, яке чекає на штурмовиків далі.

«Це ще до БЗВП наша задача їх підготувати не тільки фізично, а й морально-психологічно. Це один з етапів, щоб потрапити до нас в підрозділ. Тобто пройти рекрутингову компанію, підготуватися, оформитися. І вже потім потрапити в навчальний центр, там де вони можуть отримати базову військову підготовку вже кваліфікаційно», – розповів головний сержант-інструктор київського рекрутингового центру 3 ОШБР позивний Ділан.

У рекрутинговому центрі бригади зізнаються: до них приходять досить різні вікові категорії, починаючи з 18 років закінчуючи людьми за 50. Час поспілкуватися знаходять для усіх. І аргументів обрати службу саме у складі Третьої штурмової – вистачає.

«Одне з головних – в нас є патронатна служба, яка займається лікуванням наших поранених. Вони лікуються не в державних, а приватних закладах. Друга плюшка – що бригада приділяє багато уваги підготовці своїх бійців, плануванню операцій. Особлива увага, особливо зараз – це розвиток БПЛА систем. В нас багато підрозділів, є рота наземних роботизованих комплексів», – розповідає керівник київського рекрутингового центру 3 ОШБР позивний Дід.

Спілкується з охочими проходити службу у третій штурмовій і справжня зірка. Ви точно бачили цього бійця на одному з бігбордів та сітілайтів. Це він в окулярах та з пультом керування дрона.

Його позивний – Коваль. Втратив руку у травні 22-го на Запорізькому напрямку. Після реабілітації став одним з облич рекрутингової кампанії у 3 ОШБР.

«Я люблю всілякі медійні прикольчики. Для мене це, як мінімум, у своє власне задоволення. Тим паче якщо це приносить користь бригаді і допомагає в цій війні. Я за любий двіж у цьому сенсі», – каже він.

Найбільша цінність для бригади – це людське життя. Тому спочатку у бій йдуть БПЛА, а лише потім – люди. Вони розуміють, навіщо треба проводити так багато часу на тренуваннях і вдосконалювати свою фізичну форму задовго до того, як піти у реальний бій. Розуміє це і Евеліна, тому викладається на смузі перешкод на максимум.

Олександр Храпач