Про те, як дефібрилятори на станціях столичного метро рятують життя, йшлося в сюжеті телеканалу «Київ».
4 квітня на станції метро «Гідропарк» поліцейські врятували людину за допомогою дефібрилятора. У вагоні метро в хлопця зупинилося серце й він перестав дихати. Ймовірно, у пасажира не було б жодного шансу вижити, якби не вчасна допомога поліцейських.
Правоохоронці скористалися дефібрилятором і запустили серце молодика за лічені хвилини.
Це була їхня перша зміна після відкриття столичної станції метро «Гідропарк». На годиннику сьома вечора, поліцейських Анатолія разом із напарником Олександром насторожив один із потягів.
«Прибулий поїзд на станцію метро перебував тривалий час тут, ми піднялися і виявили непритомного пасажира, якого винесли пасажири на платформу», – розповів Анатолій Лука.
Пасажири розповіли поліцейським, що молодику стало зле прямо в потязі і він зомлів. Люди не знали, що робити, і вирішили винести непритомного на вулицю, але хлопцеві стало ще гірше – він перестав дихати.
«Ми підійшли, курточка вже була в нього розщібнута, я положив руку на серце, в область серця, і перевірив дихання, нагнувся, а дихання було відсутнє і серцебиття також», – розказав поліцейський.
Правоохоронці зрозуміли: аби врятувати життя, у них є лічені секунди. Анатолій почав робити непрямий масаж серця, його напарник кинувся по дефібрилятор, а люди тим часом викликали швидку. Доки їхали медики, поліцейські змогли реанімувати непритомного пасажира.
«Через деякий час він почав дихати, через трошки він відкрив очі, я його запитав, як звати, він відповів – Віталік», – розповів Анатолій.
Це вже не вперше правоохоронці метрополітену витягають пасажира ледь не з «того світу». У таких випадках незамінними є дефібрилятори, що завдяки ініціативі активістів встановлені на кожній станції підземки. Адже допомога, надана протягом перших чотирьох хвилин, у рази збільшує шанси на порятунок.
52 апарати розміщені у вестибюлях метро, аби скористатися ними міг кожен. Реанімаційний пристрій запрограмований і сам дає вказівки.
Віталія зі столичного Гідропарку забрали до лікарні вже притомним. За понад два роки, відколи в метро встановили дефібрилятори, це вже 9 врятоване життя.
Олена Ровенчук та Андрій Гегеля