Як планують вирішувати ситуацію, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Юрій Аксьонов мешкає у будинку на проспекті Івасюка, 4, в Оболонському районі. За сумісництвом — голова ОСББ. Чоловік каже, що за останні два місяці в районі загострена проблема із паркуваннями автівок.

«Машини ставили і на газонах, на зеленій зоні. Або кидали, просто блокували машини, або виїзди в ЖК. Тому мешканці цих будинків по Івасюка 4, 6, 8, 10а, стикнулися з такою проблемою, що своєчасно не можуть ні заїхати, ні виїхати», – скаржиться він.

Нестача місць виникла після відкриття мосту “Хвиля Азова”, який сполучає парк “Наталка” з Оболонським півостровом. Аби відвідати нову локацію, сюди з’їжджаються охочі з усіх районів, та навіть з інших міст країни. На ситуацію жаліються і водії, що проживають поруч. Кажуть, що були свідками бійок через заповітне місце.

«Є проблема з паркуванням у нас на районі з відкриттям моста Хвиля. Люди паркуються, хто, де, як бачить, і потім неможливо ні виїхати, ні заїхати», – каже місцева жителька.

«У вихідні дні не може проїхати ні швидка допомога, ні пожежна машина. Тому тут доходить до бійок навіть. Тому що люди один одного підпирають, і жах твориться», – додає інший мешканець району.

Щоб розв’язати проблему, мешканці хочуть запропонувати міській владі побудувати два паркінги неподалік від зони відпочинку.

«Навпроти будинку 4 по проспекту Івасюка, там є майданчик. Зараз там паркувальний майданчик, як початок зони відпочинку, вхід в парк Наталка. Якби там побудували цей багатоповерховий паркінг, то взагалі було б чудово», – каже Юрій Аксьонов.

Другий паркінг із прилеглою територією хочуть спорудити на вулиці Прирічній. Вона розташована біля Дніпра та є зеленою зоною. Юрій каже, що тут вмістилося б до 600 автівок. Минулого року проєкт навіть ухвалили у Київраді.

«В цьому місці є вже проєкт, який вже є в Київраді, на будівництво паркінгу багатоповерхового. Ми не проти, щоб тут була збудована ця споруда, яка б для мешканців цього мікрорайону, і для всіх інших приїжджих з інших районів тут було б зручно», – вважає він.

Проблема із паркуваннями у великих містах є завжди актуальною, кажуть у “Києві цифровому”. Однак великої кількості скарг серед киян не фіксують, оскільки є муніципальні паркінги, яких налічується понад 250 по місту.

«Насправді, в Києві муніципальних майданчиків більш ніж достатньо. Їх можна переглянути на зручній мапі у мобільному застосунку “Київ цифровий”. Декілька місяців в “Києві цифровому” працює онлайн-сервіс в бета-тестуванні. Можна подивитися наявність вільних паркомісць на муніципальних майданчиках», – нагадує продакт-менеджер у “Києві цифоровому” Роман Деркач.

Окрім того, є друга та третя зони паркування. Їх облаштували на випадок, якщо центральні паркомісця зайняті.

«Майданчики, які розташовані на околицях міста Києва. Переважно, це там Троєщина, Лісовий, Оболонь і так далі. Де водії могли б, в принципі, паркуватися. Вартість паркування дуже-дуже смішна – 5 гривень година, пересідати на метрополітен, і добиратись у своїх справах в центр, і таким чином, розвантажуючи транспортний потік в центральній частині міста Києва», – пояснює Деркач.

Подивитись наявність вільних паркомісць та їхню вартість можна у мобільному застосунку “Київ Цифровий”.

Мешканці Оболонського району готують листа на ім’я міського голови із проханням вирішити ситуацію. Далі подають петицію, яка має набрати від 6 тисяч голосів. Після чого, питання винесуть на порядок денний сесії Київради та ухвалюють рішення.

Єлізавета Калітвенцева