Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24

На першому поверсі одного зі столичних гуртожитків вже два тижні кипить робота. У гуртожитку буде 21 жила кімната, дві кухні, душові з санвузлами, коворкінг для роботи.

Та це не просто поточний ремонт приміщень. Бригади працівників приводять до ладу більше 20 кімнат у комунальному гуртожитку, в який згодом, заїдуть жити вимушені переселенці з Маріуполя.

«Ми звернулися. Кажемо, треба, бо маріупольці потребують житла. Вони повинні мати гарні умови для житла. І КМДА як завжди зробила нам крок назустріч, підтримала. І ми сьогодні бачимо, що вже почалися роботи», – каже  Ярослав Кільдішов, виконавчий директор благодійного фонду Я-Маріуполь.

Така робота з пошуку та ремонту соціального житла ведеться у містах, де живе найбільша кількість маріупольців. Два тижні тому 202 родини заїхали в помешкання у Дніпрі. Для людей роблять максимально комфортні умови проживання, бо розуміють, що багато хто з них виїжджав з окупованого міста залишивши все.

«Кімната для проживання буде пристосована на 100%. Мебльована, будуть подушки, буде постіль. Навіть виделки ложки будуть надані. Тобто, заходиш і живеш», – наголошує заступник міського голови Маріуполя Сергій Захаров.

Приміщення будуть пристосовані для потреб людей з інвалідністю. Не забудуть і про малечу. Згідно з проєктом, стіну на першому поверсі між двома кімнатами демонтували. І зовсім скоро це приміщення перетвориться на простір, де будуть гратися найменші мешканці і за потреби іх буде відвідувати дитячий психолог.

У планах – здати відремонтований і готовий до заселення поверх гуртожитку вже наприкінці листопада цього року. Тут зможе розміститися 21 родина маріупольців. Але процес буде тривати і надалі, адже лише у столиці близько 230 сімей переселенців чекають на житло.

Олександр Храпач