Про це йшлось в ефірі “КИЇВ24”.

Серед волонтерів, які плетуть маскувальні сітки для армії, пенсіонерка Галина з Бахмуту. Рідне місто довелося покинути торік у серпні. Прихисток знайшла в столичному хостелі. “Я в цей пункт потрапила випадково – прочитала оголошення в інтернеті про те, що безкоштовне житло, волонтерство, що треба допомогти”, – каже пані Галина.

Серед волонтерів і батько п’ятьох дітей Василь з Харкова. Він найбільше часу проводить за плетінням, адже відпрацьовує проживання всіх членів родини. “Мені тут працювати 8 годин – за всіх своїх. Заодно помагаємо ЗСУ, і що найголовніше і нам помагають, помагають дітям. Тому це дуже добре”, – розповідає Василь.

Зазвичай потрібно відпрацювати 10 годин на тиждень за одне койко-місце. Якщо це багатодітна родина, то даються “знижки” – до 50% часу. Це 5 годин за одне койко-місце для багатодітної родини, додає Михайло Рева, директор БФ “Синергія заради добробуту”.

Робота на перемогу, на благо ЗСУ допомагає переселенцям відчувати себе трішечки краще. Таким чином благодійне житло перетворюється в чесно зароблений дах над головою. А плетіння сіток наближає їх повернення в рідні домівки.

“Люди приїжджають різні. Знаєте, є люди з дуже важкою психологічною травмою, є з фізичною травмою. Сумую. Зазвичай хочеться до дому, але поки безпечніше тут. У мене двоє дітей, собака, яку ми також вивезли. Тому поки що безпечніше тут” – зазначає Олена, ВПО з Херсона, яка працює тут молодшою адміністраторкою хостела.

Семимісячний Степан, який мирно спить в своєму ліжечку, все своє життя прожив в цьому хостелі. Мама з Сумщини, сюди потрапила ще вагітною. “Ось уже скільки місяців вони з нами разом. Ми його нянчимо, допомагаємо. Його мама також плете сітки”, – додає Олена.

Умови проживання досить комфортні, є різні кімнати. Дві спільні кухні на поверх і кілька вбиралень та душевих.

“У нас є різні номери – двомісні, трьохмісні, чотиримісні. В залежності від потреб наших волонтерів. Працездатним особам надаються 2 місяці безкоштовного проживання повністю, нічого не треба оплачувати, навіть комунальні. Все абсолютно безкоштовно. При цьому як волонтери вони приймають участь в нашій ініціативі, яка називається “Синергія перемоги” – плетуть маскувальні сітки”, – ділиться Михайло Рева.

Ініціатива об’єднує багатьох благодійників. Власників хостелу, власників приміщень-майстерень та організацій, які привозять матеріали для сіток, які потім відправляють на фронт. Також хтось допомагає одягом, хтось їжею, хтось надав дитячі візочки. Це спільна робота, до якої можете долучитися будь-хто. Наприклад, донатами.

Якщо є потреба у житлі – слід звернутися за контактами до благодійного фонду “Синергія заради добробуту”. “Є уродженці конкретних областей для яких ми надаємо умови проживання. Ці області співпадають з переліком регіонів, мешканців яких реєструють в якості внутрішньо-переміщених осіб”, – резюмує Михайло Рева.

Та які б не були умови і проживання, єдине про що мріє кожен з них – це швидше повернутися до дому.

Наталія Бєлогурова