Згодом стилізований снаряд волонтери планують виставити на аукціон для підтримки армії.

Столичний митець перетворив уламок 500-кілограмового снаряду на зображення, присвячене боротьбі з росією. Про це йдеться в ефірі телеканалу «Київ».

Кирило Коваль волонтерить з 2014 року та із вторгненням рф, взявся допомагати і мешканцям Київщини. В одній з поїздок біля селища Загальці Кирило помітив вирву діаметром близько восьми метрів, а в ній – металеві уламки. Місцеві підказали – сюди прилетіла ворожа авіабомба.

«Люди, котрі були поряд, казали, що будинки наче відривалися від землі і вже думали все – кінець світу», – згадує волонтер.

Київ Media

В ту мить у голові волонтера промайнула ідея: забрати додому іржавий шмат металу вагою близько 30 кілограмів та задіяти у добрій справі.

«У мене зараз хлопці на передовій, в них позбивали всі дрони, вірніше один залишився. Ідея в тому, щоб зробити з цього уламку витвір мистецтва та на аукціоні його продати. А на зібрані кошти  купити хлопцям дрон чи машину», – каже Кирило.

Кілька місяців чоловік шукав художника, який зможе втілити його задум та перетворити російське зло на достойний лот. У мережі волонтера вразили роботи митця Сергія «Кванта», тому розпис довірив саме йому.

«Я побачив мурал Сергія «Бойові гуси» і одразу відчув, що ця людина зможе реалізувати мою ідею», – додає Кирило.

Очистивши уламок від іржі, Сергій взявся за двосторонній розпис. Спочатку художник наніс контури зображення на метал. Потім взявся за пензлі та фарбу. Ззовні зобразив брутальну українку із бендерівським смузі – як символ нескореності нашого народу. А над дівчиною – бойових гусей.

«Вона ніби каже, що ми вже перемогли! Ми вже є переможці, а наші бойові гуси є символом миру і сили», – пояснює митець.

На внутрішній стороні артефакту митець зобразив темне обличчя із написом «Оленівка». Як уособлення болю та жаху через загибель наших полонених у колонії на Донеччині.

«Це дуже глибокий образ, я максимально спробував передати його. Я думаю, що хтось помітить і зрозуміє без слів», – резюмує він.

Перевтілення авіабомби на арт-об’єкт зайняло десять днів. Сергій сподівається, що така творчість надихне людей та підсилить непохитну віру у перемогу.

Микола Полосін

Фото: скрін