Про це розповіла міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
За її словами, у контексті реформ Україна зробила все, про що домовилася з Єврокомісією. При цьому їхнє впровадження продовжиться і після початку переговорів про членство в ЄС.
Звіт, який буде опублікований завтра, розповість про прогрес України та дасть розуміння подальших кроків. Але формулювання будуть стримані.
За її словами, у цьому контексті слід зазначити три речі:
- Україна є «частиною ширшого політичного пазла розширення», і у звіті йтиметься про це;
- Реформи мають продовжуватись, а вичерпного списку не буде;
- Звіт ЄК – лише основа, головне рішення про початок переговорів прийматиметься лідерами ЄС у грудні.
Нам може це не подобатися, ми можемо з цим не погоджуватися, і навіть вважати несправедливим, але що важливо, ми, Україна, вже підняли надзвичайно високо планку для всіх країн розширення.
Вступні переговори з ЄС
Вже цієї середи, 8 листопада, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн опублікує звіт з оцінкою прогресу України на шляху до членства в ЄС. Очікується, що він міститиме позитивні рекомендації.
Кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк також заявляв, що Європейський союз підтримає початок переговорів про вступ з Україною та Молдовою. Водночас Грузія отримає статус кандидата «з умовами».
Водночас, як випливає з внутрішнього документа Єврокомісії, що опинився у розпорядженні журналістів, ЄК вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
Зокрема, не зовсім завершеним вважається подальше посилення боротьби з корупцією. У рамках цього кроку Єврокомісія очікувала, призначення нового керівника САП та директора НАБУ.
Щодо обмеження надмірного впливу олігархів, якого в Брюсселі також очікували від Києва, сказано, що варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів.