Як повідомляє портал Finanzen.net, європейські слідчі сподіваються, що новий уряд у Варшаві, який розпочав виконання своїх обов’язків у грудні, допоможе прояснити цю справу.
Вони вже давно припускають, що атака була здійснена з України через Польщу. Однак відсутність співпраці з боку Варшави ускладнює визначення того, чи відбулася атака з відома, чи без відома колишнього польського уряду, кажуть високопосадовці.
Наразі у ЄС розглядають можливість звернутися до офісу нового прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска за допомогою в розслідуванні.
Водночас Польща є членом НАТО, а будь-яка підозра в тому, що країна може приховувати інформацію про напад на союзника, підірве довіру до Альянсу. Своєю чергою, з точки зору Москви, будь-яка поведінка Польщі, що вказує на причетність до диверсії, може розглядатися як агресивний акт з боку НАТО.
Однак досі не було представлено жодних доказів того, що польський уряд причетний до вибухів. І навіть якщо деякі польські посадовці були причетні, це могло статися без відома політичного керівництва, вважають слідчі.
Втім, спроби польських посадовців перешкоджати розслідуванню викликають дедалі більші підозри щодо ролі та мотивів Варшави.
Нагадаємо, у Швеції слідство оприлюднило основну версію підриву газогонів ПП-2.
Як відомо, на маршрутах газопроводів Nordstream у Балтійському морі 26 вересня був вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті. Дві нитки газогону вийшли із ладу — Росія одразу ж звинуватила у так званій диверсії українську владу.
При цьому, у червні в Німеччині вивчали роль Польщі у підриві газопроводів. За інформацією країни, диверсійна група, причетна до підриву газопроводів, нібито використовувала Польщу як оперативну базу.