Зеленський також наголосив, що Путін є втіленням війни й цивілізований світ знає, що керівник Кремля є єдиною причиною, чому різні війни та конфлікти тривають.
“Один чоловік вкрав принаймні 13 років миру і замінив їх болем, болем та кризами, які впливають на весь світ. Путін намагається нормалізувати те, що мало закінчитися ще в XX столітті — масові депортації, знищені міста і села та жахаюче почуття, що війна ніколи не закінчиться”, — сказав Глава держави.
Зеленський підкреслив, що Путін не зміниться, і цивілізований світ повинен змінитися таким чином, щоб безумство, яке перебуває в голові цієї людини, не перемогло.
Глава держави також зауважив, що можливі напрямки та навіть часові рамки нової російської агресії поза межами України стають все більше й більше очевидними.
“Яка європейська нація сьогодні може надати армію у боєготовності, подібної до української, яка стримає Росію, і скільки чоловіків та жінок ви готові направити на захист інших? Якщо потрібно боротися з Путіним разом, роки наперед, хіба не краще покінчити з ним зараз, у той час, як наші хоробрі чоловіки та жінки вже це роблять?” — наголосив Зеленський.
Під час брифінгу після виступу Зеленський пожартував у відповідь на запитання про те, як довго російський народ буде продовжувати вседозволеність Путіна:
“Запитання цікаве, я почекаю, маю достатньо часу…”
Нагадаємо, що 15 січня, стартував Всесвітній економічний форум у Давосі. Політики з-понад 100 країн, бізнесмени та громадські діячі зібралися, щоб обговорити глобальні загрози та виклики. Серед ключових тем безпосередньо фігурує війна в Україні.
Виступ Зеленського у програмі Форуму був запланований на сьогодні, 16 січня, з 14:15 до 15:00 (13:15-14:00 за Києвом). Він виступив у рамках дискусійної панелі “Досягнення безпеки та співробітництва у фрагментованому світі”.
Президент України завітав до Швейцарії з офіційним візитом
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський розпочав робочий візит до Швейцарії у понеділок, 15 січня.
У Берні Президент мав переговори з головами обох палат парламенту, керівниками партій і фракцій, а також пані президенткою Віолою Амхерд. Основними темами для обговорень стали: повернення викрадених дітей, санкції та пошук механізмів для використання заморожених російських активів, співпраця щодо гуманітарного розмінування, фінансова підтримка та відбудова України.
Президентка Швейцарії Віола Амхерд оголосила про намір передати Україні 1,5 мільярда франків допомоги в період з 2025 до 2028 року. Це дорівнює близько 1,6 мільярда євро.