Відповідна петиція на сайті Офісу президента набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Автор петиції Едуард Колосок зауважив, що суспільству не зрозуміло на якій підставі саме аспіранти, які навчаються на контрактній основі, підлягають мобілізації.

У людей, у котрих вже майже готова дисертація, вже стільки роботи проведено, грошей витрачено (на оплату контракту) вони такі ж люди як і ті, що навчаються на бюджеті. Всі інші категорії залишилися без змін, лише зачепили аспірантів, — наголошує він.

Спільнота аспірантів України також негативно відреагувала на можливе нововведення, зауваживши, що «це крок назад для освіти та науки України». До того ж кількість аспірантів, які навчаються за державні кошти, складає лише 5-10 % від всього набору.

Законопроєкт 10449 виступає відвертою порукою нерівності, тобто вирізняє аспірантів за ознакою їхнього джерела фінансування, а не заслуг, навчальних досягнень чи потенціалу, —  йшлося у відповідному зверненні.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

А вже 7 лютого, Верховна Рада України підтримала документ. До другого читання, яке відбудеться до 21 лютого, до документа можна буде внести правки.

Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У документі, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.

Очікується, що остаточно закон буде прийнятий у кінці лютого, а набуде чинності у квітні.

Тим часом у Полтавському ТЦК розповіли, кого не зможуть призвати під час мобілізації.