Про це повідомляє Судово-юридична газета з посиланням на постанову від 07 червня 2024 р. № 675.
Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487) та Порядку проведення призову громадян на військову службу (№560).
Кому не треба проходити ВЛК
Згідно з документом, “процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням та відстрочки… не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду”.
Крім того, особи до досягнення 25-річного віку не направляються на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку.
Хто може стати на військовий облік дистанційно
Українці, які перебувають за межами України понад три місяці, тепер можуть стати на військовий облік через закордонні дипломатичні установи України.
Це означає, що їм не потрібно особисто з’являтися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) в Україні.
Для подачі заяви потрібно або особисто прийти з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який після прийняття заяви повертається людині, або подати заявку засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Мобілізаційний закон: усе, що потрібно знати військовозобов’язаному
Новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
Також з 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Нагадаємо, з 4 травня скасовано статус “обмежено придатний“ для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.
Верховна Рада України також затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.
Зазначимо, за новими нормами, усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням.
Про те, які повноваження має поліція та ТЦК, ми писали в матеріалі ТУТ.