Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Виконавчий директор енергетичного підприємства ДТЕК Дмитро Сахарук в інтерв’ю Kyiv Post заявив, що на кожну ракету-перехоплювач Повітряних сил, військові РФ мають від п’яти до шести ракет для запуску по Україні.
За його словами, якщо Росія запустить по будь-якій цілі в Україні 10 ракет, Силам оборони потрібно буде відповісти щонайменше 12 ракетами ППО для ефективного захисту від атаки.
Сахарук підкреслив, що нестача ракет-перехоплювачів унеможливлює прикриття об’єктів енергосистеми, які Україна вже відремонтувала або ремонтує.
У звіті ISW також зазначили, що кампанія повітряних ударів Росії по енергосистемі України вже наклала серйозні обмеження на потужності з виробництва електроенергії у країні.
Російські війська змогли використати нестачу сучасних західних систем ППО для максимального пошкодження енергетичних потужностей країни впродовж 2024 року.
Який стан енергосистеми наразі
Україна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей через сім останніх російських атак на енергосистему. Про це повідомив очільник НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.
Він підсумував, що Україна має невідкладно почати будувати об’єкти нерозподіленої генерації, готуючись до цієї та наступної зими. Адже невеликі електростанції зроблять Україну стійкішими до нових російських атак.
Водночас генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, що у найближчі півтора-два місяці ситуація з дефіцитом електроенергії у “сірих зонах” буде складною. За його словами, наразі в Україні спостерігається жорсткий дефіцит внутрішньої генерації електроенергії та навіть максимальний імпорт не розв’язує проблему.
Раніше також повідомляли, що у столиці вже планують побудувати дві ТЕЦ на різних берегах, які працюватимуть на комбінованому паливі. Для їх функціонування буде використовуватись сміття.