Про це МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) повідомило на своєму сайті.
За словами гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, це ще більше знизило ефективність здатності виявляти та вимірювати будь-які радіоактивні викиди під час аварійних ситуацій.
Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервного послаблення заходів безпеки під час війни, що залишається глибоким джерелом занепокоєння.
Зазначається, що станція знаходилася приблизно за 16 кілометрів від ЗАЕС.
У МАГАТЕ додають, що наразі функціонують лише 4 із 14 станцій, які діяли до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Гроссі нагадав, що останній інцидент стався лише за кілька днів після того, як 16-годинна відсутність електроенергії в Енергодарі призвела до тимчасової зупинки роботи деяких станцій радіологічного моніторингу довкілля після того, як у них розрядилася резервна батарея.
Окупація ЗАЕС
Нагадаємо, найбільша в Європі АЕС була окупована росіянами у перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді росіяни розмістили на території ЗАЕС військову техніку. За весь час окупації станція кілька разів вимикалася від енергосистем України.
Зазначається, якщо у генераторів Запорізької АЕС закінчиться паливо під час вимкнення електроенергії, може статися розплавлення, як на Фукусімі. Про це заявив керівник “Енергоатому” Петро Котін.
Він додав, що наразі всі шість реакторів перебувають у режимі холодної зупинки, тобто вони не виробляють енергію і не містять палива.
Окрім того, окупація ЗАЕС дуже впливає на стан енергосистеми в Україні напряму. За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, для відновлення потужностей енергосистеми України нам потрібно десь 2 роки. Це у випадку, якщо не вдасться включити в роботу хоча б 2-3 енергоблоки ЗАЕС.