Про це заявила міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце, повідомляє Deutsche Welle.
Ми не повинні і не будемо миритися з тим, що цього місця зцілення онкохворих дітей в Україні більше не існує.
Міністерка анонсувала виділення 10 млн євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка була частково зруйнована внаслідок нападу Росії 8 липня.
Виділені гроші разом із коштами інших донорів та жертводавців будуть спрямовані на швидке повернення лікарні до робочого стану та підготовку будівлі до експлуатації взимку. Йдеться, зокрема, про ремонт та обслуговування фасадів лікарні, процедурних кабінетів, а також електро- та теплопостачання, йдеться у публікації.
За словами Шульце, руйнування дитячої лікарні показує, “наскільки безжально і нелюдяно Росія веде цю загарбницьку війну”. Міністерка додала, що “найбільше” від повномасштабного вторгнення РФ в Україну страждають діти.
Раніше Німеччина заявляла, що готова прийняти в себе на лікування дітей з “Охматдиту”.
Удар по Охматдиту
Нагадаємо, 8 липня російські окупанти вдарили ракетою по дитячій лікарні “Охматдит”. У момент атаки там перебувало понад 600 дітей та лікарі.
Було відомо про кількох постраждалих пацієнтів та десятки поранених лікарів. Також унаслідок обстрілу були загиблі. На цьому тлі низка світових лідерів різко засудила такий російський удар.
Також після атаки стало відомо, що помер хлопчик, який під час удару окупантів перебував у реанімації, а за кілька днів стало відомо про смерть ще однієї дитини, яка була в комі на момент атаки. Загалом, у дитячій лікарні зруйновано корпус, а також ще декілька отримали значніпошкодження.
Зазначимо, що медики дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” провели першу операцію маленькому пацієнту після ракетного удару по закладу. Операція відбувалася на базі Київської обласної клінічної лікарні, наразі там працює оперативно оснащене відділення для тимчасової роботи лікарів “Охматдиту”.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що до “Охматдиту” повертатимуть онкологічних пацієнтів. У закладі вже відновили роботу центру крові, щоб діти могли отримати необхідні компоненти крові для лікування. Також запрацювало відділення радіології — медики продовжили опромінювати тих дітей, які почали процедури ще до атаки РФ.