Про це в етері КИЇВ24 розповіла народний депутат України, заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
Ми звернулися листом до спеціальної комісії по санкціях, яка є в ЄС. Запропонували зміни в енергетичній сфері. Дуже чітко зазначили, що ми вважаємо недоопрацьованим. За основу взяли нашу резолюцію ПАРЄ від червня місяця цього року, де є найсміливіші ідеї по санкціях.
Марія Мезенцева повідомила, що вони намагаються звернути увагу партнерів на “неприємну” для них тему “сірих кораблів” або ж “тіньового флоту РФ”, за допомогою яких вони досі продовжують продавати нафту.
І стосовно “сірих кораблів”, які Росія використовує для транспортування своєї нафти по міжнародних водах Середземного моря. Де вона бере ці кораблі? Як вона використовує води Данії та Туреччини для цього? Хоча нашим партнерам не дуже комфортно про це чути, для цього і є наша дипломатія, наші поправки. Коли ж комісія по санкціях закликає нас дати пропозиції, то вони мають наміри їх ухвалювати. Щоб ми більшою мірою бачили ефективність цих процесів.
Нагадаємо, що санкції Євросоюзу проти Росії продовжили ще на пів року. Відповідне рішення ухвалила Рада ЄС. Йдеться про всі пакети обмежень, які почали запроваджувати ще з 2014 року через окупацію Криму. Їх доповнили після розпочатого Росією повномасштабне вторгнення в Україну.
Обмеження включають: торгівлю, фінанси, технології та інші галузі. А також заборону на імпорт нафти з Росії та відключення від SWIFT російських банків.
Проблема “тіньового флоту РФ”
Через західні санкції Російська Федерація накопичила “тіньовий флот” для перевезення своєї нафти по всьому світу. Зокрема, є підозри, що Москва почала робити аналогічні дії щодо скрапленого природного газу
Раніше Велика Британія заявляла, про готовність боротися з “тіньовим флотом” Росії не лише через відсутність впливу санкцій, а також тому, що обмеження на торгівлю нафтою підіймають ціни на чорне паливо.
Найголовніша проблема “тіньового” флоту Москви полягає у тому, що це дозволяє російським компаніям встановлювати ціли на паливо вищі, ніж “стеля”, яку встановив Захід. Велика Британія вирішила боротися з цим і передусім, завдала санкційних ударів по окремих танкерах.