Про це повідомив в.о міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Станом на 7 ранку 9 вересня на Золотому березі (центральний пляж м. Чернігова) спостерігається незначний неприємний запах. В річці вода темного кольору. Місцями масовий замор риби.
Однак, за його словами, для місцевих мешканців немає загрози життю та здоров’ю, оскільки місто не споживає воду з річки.
Він додав, що цю рибу будуть вивозити на утилізацію. Нині для цього працюють міські служби, екологи та ДСНС.
Водночас Ломако нагадав про те, що у Чернігові раніше заборонили відвідувати пляжі.
Муніципальна варта контролює ситуацію на місці. Посилено контроль за продажем всіх видів риби в місті. Також працює станція аерації КП “Чернігівводоканал” в районі переправи.
Він уточнив, що Чернігів використовує воду зі свердловин, а не з річки. Тож містянам нічого не загрожує.
Забруднення річок Сейм та Десна
У середу, 28 серпня, повідомляли, що у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
А у вівторок, 27 серпня, у річці Сейм зафіксували значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема амонію та завислих речовин. Тоді ж екологічна комісія заборонила купатися, ловити рибу та використовувати воду з річки для господарських потреб через загрозу для здоров’я людей.
Водночас у четвер, 29 серпня, Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення щодо забруднення річок Сейм та Десна. 30 серпня, перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Окрім того, Київводоканал випустив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.
Також у ніч проти 7 вересня Київська міська державна адміністрація заперечила інформацію, що вода у Дніпрі нібито також небезпечна для здоров’я.
“Профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро”, — розповіли в Київській міській військовій адміністрації.
У відомстві додали, що у разі, якщо якість води погіршиться, Київводоканал “негайного відкоригує технологічні процеси та застосує додаткові реагенти для знезараження води, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил”.