Про це повідомили у КМДА.
Там розповіли, що нині показники річкової води практично не відрізняються від природних.
У КМДА також запевнили, що технологічна схема Деснянської станції може впоратися з підготовкою води та гарантувати її відповідність Державним санітарним нормам та правилам.
Відомо, що Деснянська водопровідна станція забезпечує 70% водопостачання Києва. Її хіміко-бактеріологічна лабораторія контролює всі етапи очищення, а також моніторить якість води в Десні.
Забруднення Десни та Сейму – що відомо
Нагадаємо, 28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
А 30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк повідомив, що Київ має декілька джерел для постачання питної води, а також великі запаси.
Водночас 15 вересня перший заступник очільника Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький розповів, що забруднення річки Десна не вплине на безпечність водопостачання у Києві.
А 16 вересня у Міндовкіллі повідомили, що забруднення дійшло до Київщини у меншій концентрації, ніж було на початку у річках Сейм та Десна.
Також 19 вересня у Держводагентстві повідомили, що у річці Десна на Київщині посвітлішала вода, немає запаху, замору риби та інших водних біоресурсів. Візуальних ознак забруднення стало менше.
А керівниця Держекоінспекції Столичного округу Яна Майборода зазначила, що якість води у Києві відповідає санітарним нормам. Вона також розповіла, що воду очищують за допомогою аераторів. Наприклад, 19 вересня на річці Десна встановили дві нові установки. Вони працюють по всій ширині річки завдяки потужному дизельному компресору.